چهارشنبه, 12 آذر , 1399 17 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 2 December , 2020 ساعت ×
کرونا ویروس های معمولی فصلی هستند
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
بازدید 12
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – بر اساس یافته های یک مطالعه جدید چهار کرونا ویروس انسانی متداول از الگوهای فصلی متمایز پیروی می کنند. یک مطالعه جدید توسط دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان گروهی از شرکت کنندگان را به مدت بیش از ۸ سال بررسی کرد. این تیم به بررسی شیوع چهار کرونا ویروس مشترک […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – بر اساس یافته های یک مطالعه جدید چهار کرونا ویروس انسانی متداول از الگوهای فصلی متمایز پیروی می کنند. یک مطالعه جدید توسط دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان گروهی از شرکت کنندگان را به مدت بیش از ۸ سال بررسی کرد. این تیم به بررسی شیوع چهار کرونا ویروس مشترک انسانی در میان جمعیت پرداختند.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از مدیکال نیوز، این پژوهش در مورد جنبه های ناشناخته کرونا ویروس اطلاعات جدیدی به دست می دهد و ممکن است برای دانشمندانی که سعی در درک این بیماری همه گیر دارند ، ارزشمند باشد.

کرونا ویروس های قدیمی و جدید

طی ۲۰ سال گذشته ، محققان در درجه اول روی تعداد معدودی از کرونا ویروس ها که از حیوانات نشات گرفته و به انسان منتقل شدند ، متمرکز شده اند.

اینها معمولاً منجر به بیماریهای تنفسی شدید شده و یا تبدیل به یک اپیدمی خطرناک مانند ویروس SARS-CoV-1 که در اوایل دهه ۲۰۰۰ پدید آمد و یا کرونا ویروس مرس که در سال ۲۰۱۲ پدید آمد، شده اند.

کرونا ویروس جدید نیز از حیوانات منتشر و به انسان منتقل شد.

با این حال ، کروناویروس ها به مدت چندین دهه در جمعیت بشر گردش کرده اند و تمایل دارند که بیماری های کمتری ایجاد کنند.

محققان به دنبان این هستند که جزئیات بیشتری را در مورد ویروس های قدیمی مشاهده کنند ، زیرا کرونا ویروس های قدیمی در مقایسه با آنفولانزا ، رینو ویروس ها و سایر کرونا یروس هایی که در سالهای اخیر پدیدار شده اند ، کمتر مورد مطالعه دقیق قرار گرفته اند.

هشت سال جمع آوری داده ها

برای این کار ، این تیم پژوهشی اطلاعاتی را از یک مطالعه طولانی مدت در مورد خانوارهایی که مراقبت های اولیه از سیستم درمانی دانشگاه میشیگان دریافت کرده اند ، تهیه کرد.

این مطالعه اصلی با عنوان ارزیابی واکسن آنفلوانزا در خانواده (HIVE) ، به بررسی بیماریهای تنفسی در خانواده های دارای کودک می پردازد. این برنامه از سال ۲۰۱۰ آغاز شده است.

در ۸ سالی که مطالعه حاضر روی آن متمرکز شده ، تعداد شرکت کنندگان HIVE بین ۸۹۵ تا ۱۴۴۱ متغیر است. شرکت کنندگان این مطالعه بیشتر از جمعیت جوان تر بودند ، در درجه اول به این دلیل که در این مطالعه مقرر شد خانواده ها فرزندان خود را نیز شرکت دهند.

شرکت کنندگان مرتباً علائم بیماری تنفسی را گزارش می کردند. محققان مصاحبه هایی را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر و نمونه گیری بزاق دهان برای بررسی دقیق بیماری انجام دادند.

برای ۴ سال اول ، نظارت فقط در فصل آنفولانزای معمولی ، از پاییز تا بهار رخ داده است. با این حال ، از سال ۲۰۱۴ ، محققان در تمام طول سال شرکت کنندگان را تحت نظارت داشتند.

به شدت فصلی است

نتیجه گیری کلیدی مطالعه این بود که به نظر می رسد ویروس های مشترک انسانی بسیار فصلی هستند.

هنگامی که این مطالعه به بررسی شرکت کنندگان در تمام طول سال پرداخت ، محققان دریافتند که تنها ۲.۵٪ از عفونتهای تنفسی کرونا ویروس انسانی در ماههای بین ژوئن تا سپتامبر رخ داده است.

علاوه بر این ، چهار کرونا ویروس انسانی که مورد مطالعه تیم پژوهشی قرار گرفتند نیز به الگوی وقوع حوادث بسیار مشابه بودند: افزایش در ماه دسامبر ، اوج گرفتن در ژانویه یا فوریه و سپس کاهش در ماه مارس.

یکی دیگر از یافته های واضح این بود که کودکان خردسال بیشترین میزان ابتلا به ویروس انسانی را نشان می دهند. بعد از سن ۵ سالگی ، منحی شیوع صاف باقی ماند و به نظر نمی رسد دیگر با سن تغییر کند.

بیشتر موارد عفونت تنفسی (۵۹٪) خفیف ، ۳۱٪ متوسط و ۱۰٪ شدید بود. کودکان زیر ۵ سال و بزرگسالان بالای ۵۰ سال احتمال ابتلا به بیماری شدید را داشتند.

اگرچه این اطلاعات برای کمک به دانشمندان در درک بهتر مهار ویروسهای انسانی بسیار ارزشمند است ، اما هنوز مشخص نیست این یافته ها که چه تاثیی بر پاندمی فعلی SARS-CoV-2 خواهد داشت .

پروفسور آرنولد مونتو ، استاد دانشگاه و اپیدمیولوژیست دانشکده بهداشت عمومی میشیگان در این باره گفت: اگرچه ویروس های فصلی موجود در میشیگان مربوط به ویروس کووید ۱۹ هستند ، اما هنوز نمی دانیم آیا این ویروس در آینده همانند ویروس های فصلی رفتار خواهد کرد یا خیر.

وی افزود: فقط زمان نشان خواهد داد که آیا SARS-CoV-2 یا کرونا ویروس جدید به یک بیماری دائم عفونت تنفسی تبدیل می شود یا با شیوع محدود مانند ویروس مرس یا سارس به کلی از بین خواهد رفت.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.