پنج شنبه, 6 آذر , 1399 11 ربيع ثاني 1442 Thursday, 26 November , 2020 ساعت ×
برای کنترل شیوع کروناویروس حیوانات محلی خود را در خانه نگه دارید!
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۳۴
بازدید 13
2

ایسنا علوم پزشکی تهران – بر اساس بیانیه انجمن دامپزشکی بریتانیا ، افرادی که صاحب گربه هستند و در وضعیت […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – بر اساس بیانیه انجمن دامپزشکی بریتانیا ، افرادی که صاحب گربه هستند و در وضعیت قرنطینه خانگی بر اثر وجود علائم بیماری کووید ۱۹ به سر می برند ، باید در نظر داشته باشند که حیوانات خود را در داخل خانه نگه دارند تا مانع حمل ویروس روی خز آنها شوند.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان ، اتحادیه دامپزشکی انگلیس در این بیانیه می افزاید: حیوانات می توانند به عنوان فمیلیت عمل کنند (اشیایی که می توانند به ارگانیسم های عفونی آلوده شوند) و اگر این حیوانات توسط فردی که به کرونا ویروس مبتلا شده لمس شوند ، می توانند ویروس را روی خز خود نگه دارند.

انجمن دامپزشکی بریتانیا در ادامه نوشت: به تمامی صاحبان حیوانات اهلی که علائم بیماری کووید ۱۹ دارند یا در وضعیت قرنطینه خانگی به سر می برند توصیه می کنیم که در صورت امکان ، گربه خود را در داخل خانه نگه دارند. این ویروس می تواند بر روی خز آنها به همان شیوه ای که بر روی سایر سطوح مانند میزها و میز کارها قرار دارد ، باقی بماند.

با این حال بیانیه این انجمن افزود که توصیه اصلی به صاحبان حیوانات خانگی این است که بهداشت عمومی و شستشوی مرتب دست ها را به خوبی رعایت کنند و تأکید کرد که پیشنهاد نمی شود که همه گربه ها باید در داخل خانه نگهداری شوند ، بلکه مالکان باید در صورتی این کار را انجام دهند که گربه از اینکه در داخل خانه نگه داشته می شود خوشحال باشد.

موارد ناچیزی مشاهده شده که طی آن تست کووید ۱۹ حیوانات مثبت آزمایش شده است ، از جمله یک ببر در باغ وحش برونکس نیویورک ، اما حتی در این موارد هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت کند ویروس می تواند از حیوانات به انسان منتقل شود.

انجمن دامپزشکی بریتانیا گفت: این بسیار حائز اهمیت است که مردم نسبت به حیوانات خانگی خود دچار وحشت نشوند. هیچ مدرکی مبنی بر انتقال بیماری کووید ۱۹ از حیوانات به انسان وجود ندارد.

“از تعداد کمی موارد که تا کنون مشاهده شده به نظر می رسد که سگ ها علائم بیماری را نشان نمی دهند ، اما گربه ها می توانند علائم بالینی بیماری را نشان دهند.”
نگرانی اصلی این است که صاحبان آلوده به کووید ۱۹ ، گربه های خود را در منزل نوازش می کنند ، سپس این حیوانات خانه را ترک می کنند و توسط غریبه ها لمس یا نوازش می شوند.

اکثر کشورها در سرتاسر جهان قرنطینه اعمال کرده اند یا دستورالعمل های فاصه گذاری اجتماعی را با هدف محدود کردن شیوع ویروس در بین خانوارها وضع کرده اند ، اما بسیاری از گربه ها در راه رفتن در خیابان های اطراف خانه توسط دارندگانشان آزاد گذاشته شده اند ، به این معنی که آنها می توانند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند.
انجمن دامپزشکی بریتانیا اذعان کرد که بعضی از گربه ها به دلایل پزشکی ناشی از استرس نمی توانند در خانه بمانند.

یک مطالعه جدید از چین ، که هنوز مورد بررسی علمی قرار نگرفته ، نشان داد که به نظر می رسد گربه ها مستعد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند و گربه های این مطالعه همچنین قادر به آلوده کردن یکدیگر بودند ، اگرچه هیچ نشانه ای از بیماری نشان ندادند. موش نیز قادر به ابتلا به این ویروس بود ، اگرچه به نظر نمی رسد این ویروس به آنها آسیب برساند.

از طرف دیگر بر اساس این مطالعه سگها مستعد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ نبودند. این ویروس در مدفوع پنج سگ مشاهده شد ، اما هیچ گونه عفونت ویروسی یافت نشد.

صرفنظر از این مساله ، متخصصان این نظریه را رد کردند که افراد می توانند ویروس را به حیوانات خود منتقل کنند و از صاحبان حیوانات خانگی خواسته اند که نگران این موضوع نباشند.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.