شنبه, 10 آبان , 1399 15 ربيع أول 1442 Saturday, 31 October , 2020 ساعت ×
داروی تامی فلو هیچ تاثیری در بیماری کرونا ندارد
۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
بازدید 12
0

ایسنا علوم پزشکی تهران – رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی اوسلتامیویر یا همان کپسول تامی فلو هیچ تاثیری در بیماری کرونا ندارد و فقط برای بیماری آنفلوانزا است و در روزهای آینده از تجویز پزشکان خارج خواهد شد. محمدرضا شانه ساز، افزود: به لحاظ جو روانی ایجاد شده مصرف تامی فلو بالا رفت به حدی که […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی اوسلتامیویر یا همان کپسول تامی فلو هیچ تاثیری در بیماری کرونا ندارد و فقط برای بیماری آنفلوانزا است و در روزهای آینده از تجویز پزشکان خارج خواهد شد.

محمدرضا شانه ساز، افزود: به لحاظ جو روانی ایجاد شده مصرف تامی فلو بالا رفت به حدی که ظرف سه روز به اندازه سال ۹۷ این دارو مصرف شد.

وی گفت: این دارو در سه داروخانه تهران توزیع می‌شد و به لحاظ کثرت تجویز امروز در ۹ داروخانه توزیع می‌شود تا دیگر شاهد تجمع مردم نباشیم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: کمیته ملی کرونا اعلام کرده که این دارو فایده درمانی برای بیماری کرونا ندارد، اما با این حال، چون مردم و پزشکان هنوز تجویز می‌کنند در حال تدارک آن هستیم.

شانه ساز گفت: به زودی کلاً واردات کپسول تامی فلو متوقف می‌شود و از دستور کار و تجویز پزشکان هم خارج خواهد شد.

وی افزود: این دارو در داخل هم تولید می‌شود، ولی به دلیل کمبودی که با شدت تقاضا به وجود آمده بود آن را وارد می‌کردیم.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از وزارت صنعت به خاطر هماهنگی برای تأمین اقلام و استفاده از ظرفیت‌های تولید داخل تشکر می‌کنم و باید بگویم که وزارت صنعت پا به پای وزارت بهداشت در مقابله با این بیماری قدم بر می‌دارد.

شانه ساز افزود: کار اصلی ما در تأمین اقلام مورد نیاز این روزها برای مبارزه با این بیماری استفاده از ظرفیت تولید داخل بوده و در سال رونق تولید ظرف کمتر از یک ماه در همه حوزه‌های صنعتی و تمام حوزه‌های دیگری که قابلیت تبدیل داشتند به تولید این اقلام پرداخته اند.

وی گفت: وزارت بهداشت در صدور مجوزها همه موانع را برداشت و سازمان غذا و دارو در کمتر از یک روز مجوزهای لازم را برای تولید کنندگان داخلی صادر کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: به دلیل اینکه بیماری و شیوع آن خیلی ناگهانی بود و شوکی به تولید وارد کرد از ظرفیت واردات هم استفاده شد و در کنار آن از ظرفیت تولید داخل هم به صورت صد درصد بهره بردیم تا نیاز کشور را برطرف کنیم.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.