جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
تفاوت آلرژی، آنفولانزا و کرونا ویروس چیست؟ 
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید 137
3

ایسنا علوم پزشکی تهران – کرونا ویروس جدید بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. با همه اخبار مربوط به لغو رویدادها ، پروازهای خالی از مسافر و اقدامات احتیاطی بهداشتی (دستان خود را بشویید!) طبیعی است که افراد ممکن است هر بار که احساس تنگی نفس در گلو خود و […]

پ
پ
ایسنا علوم پزشکی تهران – کرونا ویروس جدید بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. با همه اخبار مربوط به لغو رویدادها ، پروازهای خالی از مسافر و اقدامات احتیاطی بهداشتی (دستان خود را بشویید!) طبیعی است که افراد ممکن است هر بار که احساس تنگی نفس در گلو خود و یا سرفه بد می کنند کمی مضطرب شوند.
به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان، در حالی که کروناویروس جدید موضوعی است که باید آن را به شدت جدی بگیریم ، احتمال اینکه تمامی افراد جامعه به آن مبتلا شوند هنوز کم است. اما اگر تصور می کنید که یک بینی گرفته می تواند بدترین حالت ممکن باشد ، ما در این مورد با دکتر گئورگ پولند ، استاد پزشکی و بیماریهای عفونی و مدیر گروه تحقیقات واکسن کلینیک مایو صحبت کردیم و از ایشان در مورد تفاوت بین آلرژی معمولی ، سرماخوردگی و آنفولانزا و موارد مرتبط با آنها سوال کردیم.

درمان در منزل یکی از مقالات برتر را مشاهده کنید

دکتر پولند می گوید: مسئله آلرژی فصلی این است که این بیماری بینی و چشم را تحت تأثیر قرار می دهد. آلرژی بیشتر بر روی بینی تاثیر می گذارد و بیشتر علائم آن به صورت موضعی در ناحیه سر قرار دارند ، مگر اینکه شما همچنین خارش بدن را تجربه کنید.
دکتر پولند می گوید: آنفولانزا و کروناویروس جدید بر روی سیستم های دیگر و دستگاه تنفسی تحتانی تأثیر می گذارند. بنابراین شما ممکن است دچار آبریزش بینی نشوید چون تشخیص بالینی این ویروسها کاملاً متفاوت است.
دکتر پولند می گوید بسیار بعید است که آلرژی منجر به تب شود. معمولاً باعث تنگی نفس نمی شوند ، مگر اینکه شرایطی مانند آسم داشته باشید.
علائم آلرژی مرتباً اتفاق می افتد و معمولاً خفیف است
وی گفت اگر سالانه با همین علائم دست و پنجه نرم می کنید و سال به سال  این علائم تکرار می شوند، احتمالاً آلرژی فصلی را تجربه می کنید. در این حالت ، مصرف داروهای بدون نسخه و سایر اقدامات احتیاطی بهداشتی به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید.
کروناویروس  و علائم آنفولانزا می تواند شما را از پا بیندازد
دکتر پولند می گوید: در صورت بروز علائم حاد کروناویروس یا آنفولانزا ، خیلی احساس خستگی  و درد می کنید به طوری که مجبور می شوید در تخت خواب استراحت کنید. حتی آلرژی هم ممکن است به شما احساس خستگی بدهد ، اما باعث ایجاد درد شدید عضلات یا مفاصل نمی شود.تفاوت کاملا واضح است.
علائم آنفلوانزا و سرماخوردگی خفیف است و معمولاً خود به خود برطرف می شود
طی بیماری های عادی ، شما با چند روز استراحت و مراقبت مناسب احساس بهبودی خواهید داشت ، مگر اینکه مسن باشید یا شرایط بیماری مزمن دیگری داشته باشید ، در این صورت حتی بیماری های خفیف ممکن است برای شما مدت بیشتری به طول انجامد.
علائم آنفلوانزا و کروناویروس جدید با گذشت زمان شدیدتر می شوند
اگر یک مورد ناگوار از ابتلا به آنفولانزا یا کرونا ویروس دارید ، ممکن است با گذشت زمان به جای اینکه بهتر شوید شرایطتان وخیم تر شود. این یک نشانه مطمئن برای مراجعه به مراقبت های پزشکی است.
دکتر پولند اظهار داشت: اگر مشکل تنفسی وجود داشته باشد ، احتمال ابتلا به کروناویروس بیشتر خواهد بود. افراد همچنین می توانند بر اثر بیماری آنفولانزا به ذات الریه پنومونیه مبتلا شوند ، که علائم مشابهی دارد . بنابراین در چنین شرایطی باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.
علائم اولیه آلرژی ، سرماخوردگی ، آنفولانزا و کروناویروس جدید می تواند مشابه باشد
 دکتر پولند گفت متاسفانه ، مراحل اولیه سرماخوردگی ، آنفلوانزا و کرونا ویروس بسیار مشابه است و برخی از موارد مربوط به کرونا ویروس جدید و آنفولانزا می توانند آنقدر خفیف باشند که وضعیت قرمز ایجاد نکنند. به همین دلیل باید توجه کنید که علائم شما چه مدت پابرجاست ، به خصوص اگر در گروه افراد در معرض خطر قرار دارید باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید.
پولند می گوید: ما برای افراد مسن ، افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماری های ریه ، مبتلایان به بیماری قلبی یا دیابت و همچنین زنان باردار نگران هستیم.
موارد کروناویروس معمولاً شرایط زمینه ای دارند
خب شما فکر می کنید که کروناویروس دارید. دکتر پولند می گوید هر پزشک موظف است سوالات وضعیتی را از شما بپرسد ، مانند:
    آیا اخیراً سفر کرده اید و اگر چنین است ، کجا رفته اید؟
    آیا در خانه شما کسی بوده یا همکار و همکلاسی مدرسه تان سفر کرده اند؟ آنها کجا رفتند؟
    آیا فردی از مناطقی که شیوع آن بیشترین تمرکز را دارد، در خانه خود دارید؟
    آیا شما در یک کشتی تفریحی  بوده اید؟
    آیا در نزدیکی منطقه ای زندگی می کنید که کروناویروس شیوع دارد؟
پولند افزود: شما مانند کارآگاه هستید و سعی می کنید تکه های اطلاعات را دریافت و جمع کنید. اگر کسی که برای مثال شهر کانزاس را ترک نکرده تصور می کند کروناویروس گرفته است، من به او می گویم یک قرص تایلنول مصرف کند ، مایعات زیادی بنوشد و در منزل استراحت کند.
شاید به نظر سختگیرانه برسه ، اما در شرایط فعلی از نظر در دسترس بودن آزمایش ، درمان و پاسخ مناسب به ویروس ، امکان بررسی موارد مبهم و ضعیف وجود ندارد.

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید

دکتر پولند گفت: اگر نگران هستید ، با پزشک خود تماس بگیرید.علائم خود را شرح دهید و آنها در مورد شما تصمیم می گیرند. در شرایط فعلی شما نمی توانید همه افراد را آزمایش کنید و همچنین نمی توانید به طور مکرر کسی را مورد آزمایش قرار دهید. شرایط فعلی همچنین فرصتی برای انجام برخی تفکرات انتقادی قبل از هجوم برای انجام تست کرونا به شما می دهد.
پولند می گوید: اگر شک شما زیاد شود ، شما قدم بعدی را برخواهید داشت. فقط به دلیل این که متبلا به کرونا ویروس نیستید ، به این معنی نیست که نباید آن را جدی گرفت.
دکتر پولند می گوید: در چند ماه گذشته ، ۳۰ میلیون آمریکایی به ویروس آلوده شده اند. وی گفت: حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر از این موارد آنقدر شدید بود که مجبور به بستری در بیمارستان شدند و حدود ۳۰ هزار نفر از این افراد فوت کردند. این ویروس آنفولانزا است. ما از نظر فرهنگی در مورد آنفلوانزا بسیار سهل انگارانه برخورد میکنیم به حدی که با وجود تعداد زیاد مبتلایان آن را هنوز جدی نمی گیریم. در مقایسه ، کرونا ویروس جدید تقریباً در همین زمان حدود ۳۳۰۰ کشته بر جای گذاشته است.
کروناویروس ممکن است از میزان مرگ و میر نسبتاً بالایی برخوردار باشد ، اما دکتر گئورگ پولند همچنین اشاره می کند که وجود افراد آلوده بیشتر به معنای این است که انتقال این ویروس و ابتلای دیگران نیز بیشتر می شود. این بدان معناست که حتی با وجود تفاوت آماری در میزان مرگ و میر این دو ویروس ، همچنان آنفولانزا شیوع بیشتری دارد و به مراتب بیشتر برای افراد عادی مشکل ایجاد می کند.
دکتر پولند افزود: وقتی ۳۰ میلیون نفر آلوده هستند ، آلوده شدن ۱۰ میلیون نفری بعدی آسان است.
در حالی که اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع کروناویروس جدید از اهمیت زیادی برخوردار است ، ممکن است لازم باشد با توجه به نگرانی های عمومی سلامت که در شرایط حاضر وجود دارد ، کمی دچار عدم اطمینان  و استرس شوید. این وظیفه شماست که هوشیار باشید ، سوابق پزشکی خود را در نظر بگیرید ، علائم بیماری را دائما رصد کنید و در مورد اینکه آیا وضعیت خاصتان شما را در معرض خطر قرار می دهد فکر جدی داشته باشید . شاید هم فقط به یک دارو و کمی استراحت احتیاج داشته باشید.

راه اندازی سایت کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  را مشاهده کنید

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.