دوشنبه, 5 آبان , 1399 10 ربيع أول 1442 Monday, 26 October , 2020 ساعت ×
«کرونا ویروس و بیماران قلبی»؛ بیمارانی که عضله قلبی ضعیفی دارند بسیار در خطر هستند/ پیشگیری و کنترل را جدی بگیرید  
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
بازدید 111
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک متخصص قلب در مورد عوارض کرونا ویروس جدید بر بیماران قلبی، گفت: بیماران قلبی که عضله قلبشان ضعیف نشده و نارسایی قلبی ندارند، خیلی نگران نباشند، بیشتر کسانی مستعد عوارض این بیماری هستند که دچار نارسایی قلب هستند یعنی عضله قلب آنان ضعیف شده و این افراد باید به […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – یک متخصص قلب در مورد عوارض کرونا ویروس جدید بر بیماران قلبی، گفت: بیماران قلبی که عضله قلبشان ضعیف نشده و نارسایی قلبی ندارند، خیلی نگران نباشند، بیشتر کسانی مستعد عوارض این بیماری هستند که دچار نارسایی قلب هستند یعنی عضله قلب آنان ضعیف شده و این افراد باید به شدت مراقب خود باشند چرا که احتمال بروز عوارض در این افراد بیشتر است.

درمان در منزل یکی از مقالات برتر را مشاهده کنید

دکتر امیری در گفت وگو با ایسنا علوم پزشکی تهران، درباره وضعیت و شرایط بیماران قلبی در مواجه و مقابله با کرونا ویروس جدید، اظهار کرد: کووید ۱۹ ویروسی مانند سرماخوردگی است که بسیاری از ما شاید در گذشته به آن مبتلا شدیم. به این صورت که بسیاری از سرماخوردگی هایی که قبلاً افراد دچار آن شدند شاید کرونا ویروس بوده منتها نوع جدید کرونا ویروس که فرم جهش یافته ای است که بیماری زایی و مقاومت آن به درمان بیشتر است.

وی ادامه داد: کرونا ویروس جدید درگیری ریوی بسیار شدیدتری ایجاد می کند و دقیقاً به همین دلیل این بیماری بسیار حساس شده و گیرایی آن هم بیشتر است. هر چندطبق مطالعاتی که در چندماه اخیر در چین و چند روز اخیر در کشورمان انجام شده، مرگ و میر بیماری نسبت به بسیاری از بیماران دیگر زیاد نیست منتها این بیماری سریعاً سرایت می کند و بیشترین مرگ و میر آن در میان کسانی بوده که به هر دلیلی ضعف سیستم ایمنی داشتند مانند بیماران قلبی پیشرفته و کسانی که بیماری زمینه ای ریوی داشتند، افراد مسن و در مجموع کسانی که بیماری سیستم ایمنی دارند.

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید

این متخصص قلب گفت: کرونا ویروس جدید بیشتر ریه را درگیر می کند و عامل مرگ این بیماران مشکلات ریوی شدید است. از سوی دیگر علت اینکه یک بیمار قلبی، تنگی نفس پیدا می کند این است که پمپاژ قلب ضعیف می شود و ریه درگیر می شود بنابراین قلب با ریه در ارتباط است و اگر شخصی دچار درگیری ریوی شود و در کنار آن بیماری قلبی مخصوصاً نارسایی قلبی داشته باشد، باعث می شود که علایم ویروس جدید کرونا تشدید پیدا کند بنابراین بیماران قلبی و مخصوصاً کسانی که بیماران قلبی پیشرفته دارند، باید بسیار مراقب خود باشند.

وی اظهار کرد: عوارض کرونا ویروس جدید در بدن افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند نیز تشدید خواهد شد لذا بیماران مزمن قلبی مثل کسانی که نارسایی قلبی دارند و در واقع سیستم ایمنی آنان مقداری ضعیف است، در خطر هستند، اما لزومی ندارد که همه افراد نگرانی باشند؛ کسی که یک تپش قلب دارد یا گرفتگی رگ داشته که کاملاً درمان شده و حتی عمل قلب باز بعد از ۵ تا ۶ ماه دچار مشکلی نخواهند شد.

دکتر امیری افزود: اگر عضله قلب بیماران قلبی ضعیف نشده باشد و نارسایی قلبی پیدا نکرده باشند، این افراد تفاوت زیادی با افراد عادی جامعه ندارند؛ بیشتر کسانی مستعد عوارض این بیماری هستند که دچار نارسایی قلب هستند یعنی عضله قلب آنان ضعیف شده و این افراد باید به شدت مراقب خود باشند چرا که احتمال بروز عوارض در این افراد بیشتر است.

راه اندازی سایت کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  را مشاهده کنید

دکتر امیری خاطرنشان کرد: افرادی که آنژیوپلاستی قلب انجام دادند یا سابقه سکته قلبی داشتند و عضله قلب قوی دارند، در شرایط فعلی خیلی نگران نباشند، اما ضروری است که نسبت به افراد عادی بسیار از خود مراقبت داشته باشند و برای عدم ابتلا به کرونا ویروس جدید کنترل و پیشگیری لازم را انجام دهند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.