شنبه, 15 آذر , 1399 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020 ساعت ×
چگونه و چه موقع باید از شما تست کرونا گرفته شود؟
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
بازدید 102
4

ایسنا علوم پزشکی تهران – چند روز پیش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیردار ایالات متحده CDC در بیانیه ای جدید اعلام کرد که هر شهروند امریکایی می تواند مورد تست کروناویروس قرار گیرد و این امر باید براساس تشخیص پزشکان صورت بگیرد. به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان […]

پ
پ

ایسنا علوم پزشکی تهران – چند روز پیش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای واگیردار ایالات متحده CDC در بیانیه ای جدید اعلام کرد که هر شهروند امریکایی می تواند مورد تست کروناویروس قرار گیرد و این امر باید براساس تشخیص پزشکان صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان ، مقامات CDC همچنین گفتند ، پس از آنکه اولین مورد ابتلا به کروناویروس با مبدا ناشناخته در ایالات متحده تایید شد ، آنها معیارهای آزمایش کرونا را در روز پنجشنبه بسط دادند. در غیر این صورت آن فرد مبتلا بر اساس دستورالعمل های پیشین در مورد آزمایش کرونا ممکن بود شناخته نشود.

دکتر روبرت ردفیلد ، رئیس CDC گفت: به محض تشخیص اولین مورد ابتلا به ویروس، ما جلسه ای برگزار کردیم و معیارهای تشخیص افراد مبتلا و شرایط آزمایش کرونا برای افراد تحت مراقبت را باز تعریف کردیم.

اگر به آزمایش نیاز دارید چه باید بکنید؟

مقامات بهداشتی توصیه می کنند هرکسی که معتقد است باید مورد آزمایش قرار گیرد ، به جای مراجعه حضوری ، به صورت تلفنی از قبل نوبت بگیرند تا دیگران را در معرض این بیماری عفونی قرار ندهند. متخصص بهداشت شما با بخش بهداشت عمومی دولت هماهنگی انجام می دهد تا تشخیص دهد که آیا نیاز به آزمایش COVID-19 دارید یا خیر.

آیا باید آزمایش انجام دهید؟ دستورالعمل چیست؟

در حال حاضر وب سایت CDC به مردم توصیه می کند: اگر دچار تب ، سرفه یا مشکل تنفسی هستید و با فردی که به COVID-19 مبتلا است ، در تماس تنگاتنگ بوده اید ، یا اگر در آنجا زندگی می کنید یا به تازگی سفر کرده اید ، با متخصص بهداشت خود تماس بگیرید.

راهنمایی تست CDC شامل سه نوع افراد است:

کسانی که علائمی مانند تب یا علائم تنفسی تحتانی دارند (سرفه یا تنگی نفس) و در طی ۱۴ روز از اولین علائم خود تماس نزدیک با بیمار کروناویروس تایید شده دارند.

افرادی که تب و علائم تنفسی تحتانی دارند ، نیاز به بستری در بیمارستان دارند و در ۱۴ روز گذشته به مناطقی که تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته اند ، سفر کرده اند.

بیماران مبتلا به تب و علائم حاد تنفسی شدید حاد که نیاز به بستری در بیمارستان دارند و تشخیص دیگری مانند آنفولانزا برای آنها تایید نشده است. در این گروه نیاز نیست حتما مسافرت یا تماسی با فرد مبتلا به کروناویروس داشته باشند.

دکتر نانسی مسنیر ، مدیر مرکز ملی ایمنی سازی و تنفسی CDC ، گفت: در این مرحله از تحقیقات ما ، بیشتر روی افرادی متمرکز هستیم که با موارد تأیید شده کروناویروس ارتباط نزدیکی دارند یا سابقه سفر را داشتند. معیارهای ما همچنین اختیار بالینی برای پزشکان را در این زمینه ممکن می سازد.

پیش از این ، فقط افرادی که سابقه مسافرت به چین داشتند یا با یک بیمار تأیید شده تماس داشتند در این معیارها قرار می گرفتند.

اداره کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیردار ایالات متحده می گوید معیارهای در نظر گرفته شده به عنوان راهنما برای ارزیابی افراد مبتلا است.. با مشورت با بخش های بهداشت عمومی ، بیماران باید به صورت موردی ارزیابی شوند تا نیاز به آزمایش را مشخص کنند. این اداره در بیانیه خود می افزاید که این معیارها با دسترسی به اطلاعات تکمیلی ممکن است تغییر می کنند.

چرا افرادی که آزمایش می شوند شرایط سختی دارند؟

گزارش هایی درباره افرادی منتشر شده است که برای انجام آزمایش کرونا ویروس جدید مشکل دارند.

علی رغم اینکه CDC می گوید تصمیم پزشک برای انجام آزمایش کرونا اختیاری شده است ، ممکن است این روش در سطح ایالتی یا محلی اجرا نشده باشد.

به عنوان مثال ، اداره بهداشت عمومی ماساچوست گفته است که پزشکان برای فهم اینکه آیا بیمارانشان مطابق تعریف CDC یک شخص مشکوک به کرونا است و نیاز به آزمایش در آزمایشگاه بهداشت عمومی دارد ، باید ابتدا تلفنی تماس بگیرند.

دکتر جفری دوچین ، مدیر بهداشتی سیاتل و کینگ کانتی واشنگتن ، پیش از این گفته بود که موارد جدید کروناویروس تا پیش از این شناسایی نمی شدند چون شرایط و معیارهای محدود کننده در مورد اینکه چه کسی آزمایش شود برقرار بود.

دوچین گفت: اگر ما توانایی آزمایش زودتر را داشتیم ، مطمئن هستم که بیماران را احتمالاً در آغاز ابتلا به کروناویروس شناسایی می کردیم. اما ما درگیر این مساله بودیم که آیا امکان آزمایش برای همه در دسترس قرار دارد و اینکه آیا بیماران معیارهای تعیین شده برای انجام آزمایش را دارند یا خیر.

دکتر دوچین درباره اولین مورد مرگ بر اثر کروناویروس در ایالات متحده گفت: با توجه به این که اخیراً امکان آزمایش کرونا را به صورت عمومی به دست آوردیم و معیارهای جدیدی منتشر شد ، این شخص مورد توجه ما قرار گرفت و آزمایش او تایید شد.

مترجم: مجید پوست چیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.