جمعه, 2 آبان , 1399 7 ربيع أول 1442 Friday, 23 October , 2020 ساعت ×
چگونه یک صبح با نشاط داشته باشید
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۰۰
بازدید 6
3

ایسنای علوم پزشکی تهران – صبح زمانی است که از خواب بیدار شده و روزتان را شروع می کنید. اگر یک صبح بانشاط را آغاز کنید روزتان نیز به خوبی می گذرد اما اگز از همان صبح انرژی و انگیزه ی کمی داشته باشید دیگر نمی توانید زیاد به ادامه ی روزتان هم امیدوار باشید. […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – صبح زمانی است که از خواب بیدار شده و روزتان را شروع می کنید. اگر یک صبح بانشاط را آغاز کنید روزتان نیز به خوبی می گذرد اما اگز از همان صبح انرژی و انگیزه ی کمی داشته باشید دیگر نمی توانید زیاد به ادامه ی روزتان هم امیدوار باشید. به خصوص صبح شنبه یکی از سخت ترین و رخوت انگیز ترین صبح هایی است که شما را تا مرز گریه برده و برای یک دقیقه خواب بیشتر حسرت می خورید. اما راه هایی هست که می توانید با کمک آن ها کاری کنید که دیگر با خواب آلودگی و رخوت از خواب بیدار نشوید به جای آن مملو از انرژی و انگیزه باشید. در این مقاله ما این راه ها را به شما یاد می دهیم.

۱. زود به رخت خواب برود

یکی از دلایلی که باعث می شود شما صبح تان را با خواب آلودگی و رخودت آغاز کنید این است که شب را به خوبی نخوابیده باشید. بهتر است خواب کافی خود را طی کنید تا صبح نیز به خوبی بیدار شوید. بزرگسالان به هشت ساعت خواب احتیاج دارند و در صورتی که این خواب کافی را طی نکنند نمی توانند یک صبح با نشاط را شروع کنند. به شما توصیه می کنیم خواب تان را مدیریت کنید تا بتوانید از مزایای آن نیز بهره مند شوید.

۲. یک برنامه از شب قبل آماده کنید

به جای اینکه صبح با عجله بیدار شده و به دنبال انجام کارهای تان بروید و تازه به این فکر کنید که کدام کار را در چه زمانی و به چه صورتی باید انجام دهید، از شب قبل یک برنامه آماده کرده و تمام کارهای تان را اولویت بندی کنید. به این ترتیب دیگر صبح از عجله و استرس خبری نخواهد بود و می توانید با آرامش از خواب بیدار شوید.

۳. فوری از تخت خواب تان بلند شوید

به جای اینکه در تخت غلت بزنید و مدام جیغ های ساعت زنگدار را ساکت کنید با اولین زنگ از خواب برخاسته و دیگر صدای نخراشیده ی زنگ اول صبح را تحمل نکنید. چرت زدن در رخت خواب شما را کلافه می کند و بیشتر انرژی صبح تان را هم در همان اول صبح از دست می دهید.

۴. یک لیوان آب بخورید

آب مایع حیات است پس صبح بانشاط خود را با این مایع حیات بخش آغاز کنید. شما مدت زیادی را خوابیده اید و در تمام این مدت هیچ آبی دریافت نکرده اید به جای آن در روال متابولیسم بدن تان و مواردی مثل تعریق آب از دست داده اید و همین باعث شده که بدن تان خشک باشد و حس خواب آلودگی کنید. همیشه یک لیوان آب کنار ساعت زنگذار خود قرار دهید و به محض بیدار شدن آب بنوشید. به این ترتیب صبح بانشاط تان دیگر اثری از کم آبی و رخوت و بی حالی ندارد.

۵. تمرینات کششی در رخت خواب

به محض این که بیدار می شوید با چند تمرین کششی ساده خود را از مزایای آن بهره مند کنید. می توانید در رخت خواب با کشیدن دست ها و پاهای تان اجازه ی خون رسانی و رسیدن اکسیژن به این اندام ها را بدهید و باعث شوید تا خواب از سرتان بپرید و حس انرژی و نشاط بیشتری داشته باشید.

۶. صبحانه بخورید

بدن شما نیاز به سوخت دارد و از همان ابتدای صبح باید به این نیازتان اهمیت بدهید. با خوردن یک صبحانه ی مقوی تا چند ساعت نیاز بدن تان را تامین کرده و اجازه می دهد تا بدن پرانرژی و قبراق تان برای شما یک صبح با نشاط را رقم بزند.

۷. افکار منفی را از خود دور کنید

صبح زمان خوبی است تا از شر تمام خستگی کاری یا تشویش و ناراحتی های تان در امان باشید. پس چه بهتر که وقتی هنوز هیچ اتفاق مثبت یا منفی در روزتان نیفتاده با افکار منفی صبح با نشاط خود را خراب نکنید و اجازه دهید همه چیز به خوبی پیش برود.

۸. اهداف تان را به خود یاداوری کنید

هر روز اهداف و آرزوهای تان را به یاد بیاورید تا بدایند که برای چه باید تلاش کنید و چه اهدافی دارید. این کار به شما انگیزه می دهد و هر روز نیروی محرک اهداف تان شما را به جلو می راند. این راه انرژی بخش و ایجاد انگیزه را برای داشتن یک صبح با نشاط امتحان کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.