یکشنبه, 4 آبان , 1399 9 ربيع أول 1442 Sunday, 25 October , 2020 ساعت ×
ارسال پیامک حین پیاده روی خطرناک تر از گوش دادن به موسیقی یا صحبت با تلفن است
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
بازدید 12
1

ایسنای علوم پزشکی تهران – محققان پس از تجزیه و تحلیل دلایل صدها مورد حادثه ایجاده شده برای عابرین پیاده هشدار داده اند که استفاده از تلفن در هنگام پیاده روی بیش از برقراری تماس یا گوش دادن به موسیقی باعث بروز حادثه می شود. به گزارش ایسنای علوم پزشکی تهران به نقل از سی […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – محققان پس از تجزیه و تحلیل دلایل صدها مورد حادثه ایجاده شده برای عابرین پیاده هشدار داده اند که استفاده از تلفن در هنگام پیاده روی بیش از برقراری تماس یا گوش دادن به موسیقی باعث بروز حادثه می شود.

به گزارش ایسنای علوم پزشکی تهران به نقل از سی ان ان این مطالعه نشان می دهد که ارسال پیام کوتاه سبب افزایش وقوع برخوردهای نزدیک با وسایل نقلیه و همچنین عدم توجه به چپ و راست هنگام عبور از خیابان است.

درمان در منزل یکی از مقالات برتر را مشاهده کنید

در مقایسه ، صحبت کردن با تلفن تنها زمان عبور از خیابان به صورت ایمن را افزایش می دهد و گوش دادن به موسیقی هیچ تأثیر قابل توجهی در ایمنی عابرین پیاده نداشت.

محققان دانشگاه کالگری کانادا بیان کردند که یافته های آنها نیاز به تحقیقات بیشتر دارد. در ادامه این گزارش اعلام می کند: “حواس پرتی عابرین پیاده” یک مشکل فزاینده در تمامی شهرهای جهان است.

پژوهشگران این تحقیق بیان می کنند: “با توجه به فرا گیر بودن تلفن های هوشمند ، رسانه های اجتماعی ، برنامه ها ، فیلم های دیجیتالی و موسیقی آنلاین که در اکثر جنبه های زندگی روزمره بشر نفوذ کرده اند ، معضل حواس پرتی حین پیاده روی و عبور از خیابان به یکی از بحران های ایمنی جاده ای در آینده نزدیک تبدیل خواهد شد.”

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید

این پژوهشگران در ادامه افزوند که حدود ۲۷۰ هزار عابر پیاده هر سال در جهان جان خود را از دست می دهند که این میزان تقریباً یک پنجم از مرگ و میرهای جاده ای را تشکیل می دهد. نتایج مطالعه آنها در مجله Injury Prevention منتشر شده است.

آیا عابرین پیاده از آنهایی که دچار معضل حواس پرتی حین راه رفتن در خیابان هستند محافظت می کند یا تصور می کنند بقیه افراد هم مانند خودشان به مسائل ایمنی توجه دارند؟ ”

محققان داده های مربوط به ۱۴ مطالعه دیگر را که به تصادفات عابر پیاده می پرداختند ، جمع آوری کردند و حوادث مربوط به ۱۴ نفر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دارند. اما آنها به علت وجود تفاوت شاخص های مطالعه در این پژوهش قادر به نتیجه گیری کلی در این رابطه نشدند.

راه اندازی سایت کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  را مشاهده کنید

مترجم: مجید پوستچیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.