جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
پ
پ

اختتامیه اولین رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت به همت کانون کارآفرینی سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و پژوهشکده فن آوری های زخم و ترمیم بافت (یارا) ( درمانگاه زخم )و با همکاری ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم در ۱۵ آذر در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ،افتتاحیه این برنامه روز ۱۳ آبان در دانشکده پزشکی برگزار شده بود و از میان حدود ۲۰ ایده مطرح شده در زمینه زخم و ترمیم بافت، ۷ تیم به مرحله نهایی این رویداد راه یافته بودند.
در روز دوم این رویداد یعنی ۱۴ آذر ماه، تیم های برگزیده توسط منتور های متخصص در زمینه زخم و ترمیم بافت و همچنین منتورهای متخصص کسب و کارهای نوپا و کارآفرینی سلامت آموزش داده شدند و کارگاه های بوم کسب و کار ،تولید محصول اولیه( (MVP و اعتبارسنجی برگزار شد.
در روز اختتامیه که در ۱۵ آذرماه در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد هریک از تیم ها به مدت ۵ دقیقه ایده و مدل کسب و کار خود را در حضور سرمایه گذاران، اساتید دانشگاه، شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط با حوزه زخم و ترمیم بافت ارائه دادند و بعد از آن توسط تیم داوری و منتورها مورد ارزیابی و چالش قرار گرفتند.
در پایان این رویداد سه روزه، سه تیم برتر معرفی شدند و تیم های اول، دوم و سوم به ترتیب حائز جوایز سه، دو و یک میلیون تومانی شدند.
“کیمیا دیده ور” دانشجوی سال پنجم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با طرح” wounder Heal ” در خصوص تولید زخم پوش ایرانی که با نظارت علمی مرکز تحقیقات سوختگی و بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری فعالیت می‌کند و در حال تکمیل مراحل کارآزمایی بالینی در جهت بهبود عملکرد زخم‌های ناشی از سوختگی و انواع زخم بستر است ، موفق به کسب مقام اول در رویداد استارتاپ ویکند زخم و ترمیم بافت گردید.
تیم “Mytissue” و متشکل از “مهندس محمدعلی نجفی” و “مهندس حسن نجفی” با طرح تولید داربست سلولی(scaffold) ساخته شده با لیزر مادون قرمز جهت ترمیم بافت و زخم حائز رتبه دوم این رویداد شدند.
رتبه سوم به گروه “بهبود” برای راه اندازی پلت فرم نرم افزار تشخیص، پیشگیری و درمان از راه دور زخم تعلق گرفت.
از جمله نکات حائز اهمیت در این رویداد، حضور فعال شرکت ها و صندوق های خطر پذیر همچنین مراکز رشد و مراکز تحقیقاتی مرتبط بوده که زمینه را برای تجاری سازی ایده های مطرح شده در آینده فراهم می کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.