افزونه جلالی را نصب کنید. 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021 ساعت ×
کارگاه ملی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
بازدید 335
5

ایسنای علوم پزشکی تهران – در راستای ارتقای توانمندی‌های مدیران نظام سلامت کارگاه ملی آموزشی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور با محوریت «مبانی تغییر، عامل تغییر، گام‌های تغییر و فرهنگ‌سازمانی» برگزار شد. در دومین دوره آموزشی ملی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور که با مشارکت دفتر توسعه سازمان و سرمایه انسانی معاونت توسعه […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – در راستای ارتقای توانمندی‌های مدیران نظام سلامت کارگاه ملی آموزشی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور با محوریت «مبانی تغییر، عامل تغییر، گام‌های تغییر و فرهنگ‌سازمانی» برگزار شد.

در دومین دوره آموزشی ملی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور که با مشارکت دفتر توسعه سازمان و سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران سه‌شنبه ۱۹ آذر ۹۸ در سالن دکتر قریب دانشکده پزشکی دانشگاه تشکیل شد؛ دکتر علیرضا نمازی مدیر توسعه سازمان و سرمایه انسانی دانشگاه با اشاره به اینکه روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی تهران، اراک و خمین در این دوره شرکت کرده‌اند، گفت: در کارگاه ملی آموزشی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور که از ۱۹ آذر آغاز شده و تا ۲۱ آذر ۹۸ ادامه خواهد داشت، ارتقاء شاخص‌های نظام سلامت و توسعه کیفی و کمی نظام آموزشی را ارائه و به نتایج کاربردی آن خواهیم پرداخت.

در ابتدا دکتر علی اکبری ساری رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه در خصوص دوره آموزشی قبلی که با محوریت (خودشناسی، رهبری در موقعیت‌های گوناگون و حکمرانی و رهبری) بود، مطالبی را بیان کرد.
در ادامه دکتر مجتبی صداقت، مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رابط علمی معتمد، به معرفی الگوهای رفتاری (انسان‌محور، برون‌گرا و درون‌گرا) پرداخت و به روسای بیمارستان‌ها پیشنهاد داد تا در سامانه بین‌المللی خودارزیابی توانمندی‌های مدیران سلامت مراجعه و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل و اگر موردی نیاز است در آن ثبت کنند.

سپس دکتر مهدی جعفری رئیس موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران سلامت (معتمد) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مطالب مبسوطی را در خصوص مدیریت تغییرات و اهداف یادگیری ارائه کرد و گفت: فراگیر باید بتواند ماهیت، سطوح و دامنه تغییرات و علل مقاومت در برابر تغییر و راه‌های غلبه بر آن‌ها را درک کند.
وی با پرسش به این سؤال که چرا تغییر یک چالش است؟ ادامه داد: هر تغییری با مقاومت همراه است، تغییر برای رفتار، عادات و نگرش‌های فعلی و ارتباطات شکل‌گرفته است.
دکتر جعفری، سطوحی که می‌توانیم در آن تغییرات را ایجاد کنیم را رسمی ساختاری، شخصی و سازمانی عنوان کرد.
پس‌ازآن دکتر سعید رضا مهرپور متخصص ارتوپدی و رئیس بیمارستان شریعتی در خصوص پدیده‌های اجتناب‌ناپذیر و لیدرشیپ تغییر مطالبی ارائه کرد و افزود: انتظار می‌رود که کارگزار تغییر، توانمندی‌هایی ازجمله؛ هوش عاطفی قوی، پیشرو و نوآور، دانش باور به توانمندی‌های خویش، آگاهی عمیق از فرهنگ، مسلط بر مدیریت تغییر و … را داشته باشد.
وی مهارت سه‌گانه مدیران را؛ فنی، انسانی و ادراکی عنوان کرد و گفت: رئیس بیمارستان باید نقش هدایتگر را در تغییرات پویا داشته باشد.

دکتر مهرپور تصریح کرد: در سازمان‌های یادگیرنده و خلاق، تغییر با گوشت و خون شان آمیخته است. سطوح مختلف تغییر، نیاز به توانمندی‌های مختلف دارد، رئیس بیمارستان به‌طور سیستماتیک در خط مقدم همه فعالیت‌ها است.
در ادامه کارگاه فوق، کار گروهی و ارائه انجام شد، همچنین اشتیاق شغلی، رهبری افراد حرفه ای، مدیریت تعارض، ارتباطات میان فردی، ارتباطات درون سازمانی و ارتباطات برون سازمانی از جمله مطالبی است که در روزهای دیگر کارگاه مطرح و تبادل نظر می شود.
توضیح اینکه دومین کارگاه ملی توانمندسازی روسای بیمارستان‌های علوم پزشکی کشور از ۱۹ تا ۲۱ آذر ۹۸ در حال برگزاری است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.