شنبه, 3 آبان , 1399 8 ربيع أول 1442 Saturday, 24 October , 2020 ساعت ×
پ
پ

اولین جلسه هم‎اندیشی هیئت داوران هفدهمین دوره نکوداشت مقام استاد با حضور دکتر یاری معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران و نماینده دانشجویان رشته های مختلف دانشکده های دندان پزشکی، پیراپزشکی و بهداشت این دانشگاه به عنوان هیئت داوران برگزار شد.

در این جلسه که با هدف انتخاب شایسته و تقدیر از اساتید رشته‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، هیئت داوران متشکل از نمایندگان دانشجویی به مشورت پرداخته و با تکمیل فرم ارزیابی عملکرد اساتید پیشنهاد شده توسط هیات انتخاب این دوره به نمره دهی به اساتید پیشنهادی پرداختند.

شایان ذکر است که با تغییر مکانیسم انتخاب اساتید برگزیده در این دوره، یک فراینده دو مرحله ای برای رسیدن به لیست نهایی به کار گرفته شده است.
در مرحله اول “هیات انتخاب” متشکل از ریاست دانشکده ها، برخی اساتید برگزیده دوره های گذشته، دبیران دوره های گذشته این مراسم و جهادگران سابق لیستی از اساتید در هر دانشکده را پیشنهاد می دهند.
در مرحله دوم “هیات داوران” متشکل از نمایندگان دانشجویی ورودی های مختلف آن دانشکده از میان لیست پیشنهادی هیات انتخاب، گزینه های نهایی هر دانشکده را مشخص میکند.‌
معیار ارزیابی هیات داوران ۱۵ شاخصی است که براساس مرور متون و منابع مرتبط با آموزش پزشکی تدوین شده است. این ۱۵ شاخص در سه حیطه طبابت، معلمی و شخصیت طبقه بندی می گردند.‌
لازم به ذکر است که خروجی این مکانیسم ۸ استاد از دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی،بهداشت و پیراپزشکی خواهد بود.
در ادامه با مشورت با دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه ۲ استاد پیشکسوت بازنشسته به این ترکیب اضافه خواهد شد که ۱۰ استاد برگزیده نهایی را تکمیل خواهد کرد.

لازم به ذکر است دبیرخانه همایش نکوداشت مقام استاد از سال ۱۳۸۱ به همت معاونت فرهنگی سازمان علوم پزشکی تهران و دانشجویان دانشجویان علوم پزشکی تهران تاسیس گردید و تاکنون در ۱۶ سال پیاپی و طی مراسمی باشکوه از ۱۶۰ استاد فرهیخته این دانشگاه تجلیل به عمل آورده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.