شنبه, 15 آذر , 1399 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020 ساعت ×
استادان به دانشجویان پزشکی ورودی ۹۸ تاکید کردند: شوخی با جسد، تخریب آن و عکس برداری غیر آموزشی ممنوع است
۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
بازدید 255
8

ایسنای علوم پزشکی تهران – دانشجویان پزشکی ورودی ۹۸ عهدنامه ای در خصوص پایبندی به اصول رفتار حرفه ای در سالن تشریح و مواجهه با جسد را قرائت کردند. به گزارش ایسنا، برنامه گذار به سالن تشریح در قالب تکریم جسد روز یکشنبه ۷ مهر ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در تالار ابن سینا […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – دانشجویان پزشکی ورودی ۹۸ عهدنامه ای در خصوص پایبندی به اصول رفتار حرفه ای در سالن تشریح و مواجهه با جسد را قرائت کردند.

به گزارش ایسنا، برنامه گذار به سالن تشریح در قالب تکریم جسد روز یکشنبه ۷ مهر ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در تالار ابن سینا ویژه دانشجویان پزشکی ورودی ۹۸ برگزار شد.
این برنامه با نمایش فیلم ‘این یک جسد نیست’ و پنلی از اساتید آناتومی و تعهد حرفه ای برگزار شد.
دکتر فریبا اصغری ،عضو هیات علمی گروه اخلاق پزشکی در این برنامه گفت: میزان تمایل مردم به اهدای خیرخواهانه بدنشان به سالن تشریح برای آموزش پزشکی، علاوه بر فرهنگ و مذهب، تحت تاثیر برداشتی است که از ما به عنوان حرفه مند پزشکی و دانشجویان پزشکی دارند قرار دارد.
وی افزود: بنابر این اعتمادی که به جامعه پزشکی وجود دارد، از اینکه با اجساد به شکل مناسبی برخورد می شود، دانشجویان از آن نهایت استفاده را خواهند برد و اجساد تنها در جهت هدف اعلام شده استفاده می شود، تاثیر جدی در حفظ اعتماد عمومی به جامعه پزشکی و افزایش تمایل به اهدای خیرخواهانه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: حفظ احترام جسد ایجاب میکند از شوخی با جسد، تخریب آن و عکس برداری غیر آموزشی از آن امتناع کنید و به حفظ پوشیدگی بخشهایی که موضع تشریح نیستند و استفاده بهینه از جسد التزام داشته باشید.
در ادامه جلسه دکترسعید رضا مهرپور رئیس بیمارستان شریعتی از اجساد بخش آناتومی، به عنوان معلمان خاموش دانشگاه یاد کرد و گفت: اجساد بخش آناتومی معلمانی هستند که کریمانه و بی چشمداشت، پیکر بی جانِ خود را در راه آموزشِ فرزندان این کشور تقدیم کردند و در نقش معلمین خاموش دانشگاه ایفای وظیفه می کنند.
وی با تاکید بر حفظ کرامت جسد خاطر نشان کرد: از این رو حفظ کرامت این عزیزان بر همه ما دانشگاهیان کشور واجب است.
درپایان برنامه گذار به سالن تشریح، دکترکبری مهران نیا عضو هیات علمی گروه آناتومی بر این موضوع تاکید کرد که رعایت ضوابط و حفظ شان و منزلت پیکر در مواجهه با سالن تشریح یکی از انتظارات دانشگاه از دانشجویان پزشکی است.
برنامه با قرائت عهدنامه ای در خصوص پایبندی به اصول رفتار حرفه ای در سالن تشریح و مواجهه با جسد پایان یافت، عکس یادگاری حسن ختام این مراسم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.