جمعه, 14 آذر , 1399 19 ربيع ثاني 1442 Friday, 4 December , 2020 ساعت ×
عمل تاوی چیست؟
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۵۲
بازدید 403
10

ایسنای علوم پزشکی تهران – عمل تاوی درواقع دریچه آئورت قلب هست که قبلا به صورت عمل جراحی باز انجام می شد. همین الان هم در بعضی موارد به صورت عمل جراحی باز انجام می شود. دریچه تاوی را روی یک بالن سوار می کنند و از طریق شریان وارد می شوند و به دریچه […]

پ
پ

ایسنای علوم پزشکی تهران – عمل تاوی درواقع دریچه آئورت قلب هست که قبلا به صورت عمل جراحی باز انجام می شد. همین الان هم در بعضی موارد به صورت عمل جراحی باز انجام می شود. دریچه تاوی را روی یک بالن سوار می کنند و از طریق شریان وارد می شوند و به دریچه می رسند دریچه را نصب می کنند و به عبارتی تعویض دریچه قلب هست بدون جراحی قلب باز.

مرکز قلب جزء اولین مراکزی هست که این عمل را شروع کرده و هم اکنون بیش از ۱۰ سال از انجام آن می گذرد و تاکنون حدود یکصد مورد آن انجام شده ولی تا لحظه فعلی عدد به ۱۱۴ رسیده که این عمل ها با موفقیت انجام شده است. نتایج بسیار خوب و قابل قبولی در مقایسه با نتایج کشورهای اروپایی داشته ایم و بیماران آن به سلامت به زندگی خود ادامه می دهند.

مهمترین مزیت آن اینست که این عمل، جراحی قلب باز ندارد بخصوص اینکه بسیاری از بیماران قبلا جراحی قلب باز انجام داده اند و برای آنها عمل مجدد بسیار خطرناک است که براحتی از طریق این روش ظرف کمتر از یکساعت عمل تاوی انجام می شود بدون اینکه بیمار روی پمپ قلب و ریه برود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.