افزونه جلالی را نصب کنید. 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021 ساعت ×
متخصصان بیمارستان شریعتی صورت یک بیمار را بازسازی کردند
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
بازدید 176
4

ایسنای علوم پرشکی تهران -متخصصان فک و صورت بیمارستان شریعتی به سرپرستی دکتر محمد بیات فک، گونه‌ها و کاسه چشم یک بیمار را به‌صورت کامل‌ترمیم کردند. به گزارش ایسنا ، این جراحی سه‌شنبه دوم مهر ۱۳۹۸ در بیمارستان شریعتی انجام شد. دکتر محمد بیات رئیس مرکز تحقیقات پیشرفته جراحی‌های فک و صورت و گروه همکارانش […]

پ
پ

ایسنای علوم پرشکی تهران -متخصصان فک و صورت بیمارستان شریعتی به سرپرستی دکتر محمد بیات فک، گونه‌ها و کاسه چشم یک بیمار را به‌صورت کامل‌ترمیم کردند.

به گزارش ایسنا ، این جراحی سه‌شنبه دوم مهر ۱۳۹۸ در بیمارستان شریعتی انجام شد. دکتر محمد بیات رئیس مرکز تحقیقات پیشرفته جراحی‌های فک و صورت و گروه همکارانش در بیمارستان شریعتی در یک جراحی پیچیده، صورت و کاسه چشم یک بیمار ۳۳ را، ترمیم و بازسازی کردند.
دکتربیات در گفت‌وگو یی، این جراحی را یک نوآوری در استفاده از فناوری‌های نوین دانست گفت: به دلیل شکستگی و تخریب دوطرفه صورت و نبود قرینه، نمی‌توانستیم از تکنیک Mirroring یعنی قرینه‌سازی از تصویر طرف مقابل، استفاده کنیم این‌رو با استفاده از چاپگر سه‌بعدی و اطلسی که نخستین بار در مرکز تحقیقات از بیماران مشابه طراحی و تهیه‌کرده‌ایم موفق شدیم برای بیمار پروتز بسازیم.
دکتر بیات طراحی این اطلس در کشور و استفاده از آن برای جراحی‌های دوطرفه صورت را یکی از نوآوری‌های مرکز تحقیقات جراحی‌های پیشرفته فک و صورت دانست و افزود: تمامی مراحل طراحی و تولید پروتزها، طراحی و تولید اطلس، چاپگر سه‌بعدی، نوگیشن و دستگاه نویگیتور کار متخصصان ایرانی در مرکز تحقیقات جراحی‌های پیشرفته فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده فناوری‌های نوین و شرکت دانش‌بنیان طب دیجیتال است.
دکتر بیات افزود: برخی کشورها به‌طور محدود این جراحی‌ها را انجام می‌دهند اما در منطقه، مرکزی جامع که بتواند تمامی امکانات را در یکجا جمع کند، تنها مرکز جراحی‌های پیشرفته فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
در این جراحی دکتر نغمه بهرامی عضو هیئت‌علمی گروه مهندسی بافت و علوم سلولی کاربردی دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی و معاون مرکز پیشرفته جراحی‌های فک و صورت نیز حضور داشت و درباره این مرکز گفت: در این مرکز پیشرفته، جراحان به استفاده از تکنولوژی های نوین و به‌صورت جراحی دیجیتال، انواع ناهنجاری‌های فک و صورت، تروما ها، سرطان‌های سرو گردن را جراحی و درمان می‌کنند. دکتر بهرامی همچنین ویژگی این جراحی را بازسازی دوطرفه صورت در این بیمار به‌صورت دانست گفت:. این بیمار براثر سانحه تصادف از ناحیه چشم، گونه‌ها و کام سخت دچار آسیب شده بود. پیش‌ازاین بازسازی کاسه چشم در یک بیمار توسط استاد بیات انجام‌شده بود اما این نخستین بار است که با طراحی و تهیه اطلس و استفاده از نویگیتوراین بازسازی را انجام می‌دهیم.
دکتر سعید مهربان، دکتر فرزانه بلندپروا و مهندس محمدرضا نوری و دیگر اعضای گروه جراحی فک و صورت و گروه بیهوشی در اتاق عمل بیمارستان شریعتی در این جراحی همکار دکتر بیات بودند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.