پنج شنبه, 13 آذر , 1399 18 ربيع ثاني 1442 Thursday, 3 December , 2020 ساعت ×
نشست علمی رجیستری زخم در آمریکا
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
بازدید 71
5

هفتاد و سومین نشست علمی با موضوع “رجیستری زخم در آمریکا”  روز چهارشنبه تاریخ ۳ بهمن ماه در سالن جلسات معاونت پژوهشی برگزار  شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران؛ در این نشست، دکتر مهدی حسینیان سراجه لو عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی و پژوهشکده فناوری های نوین زخم و […]

پ
پ

هفتاد و سومین نشست علمی با موضوع “رجیستری زخم در آمریکا”  روز چهارشنبه تاریخ ۳ بهمن ماه در سالن جلسات معاونت پژوهشی برگزار  شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران؛ در این نشست، دکتر مهدی حسینیان سراجه لو عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی و پژوهشکده فناوری های نوین زخم و ترمیم بافت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  ( درمانگاه زخم )با ارایه موضوع رجیستری زخم در آمریکا عنوان کرد که موضوع ثبت داده ها و رجیستری جزو مهمترین شاخصه های مورد انتظار در هر گونه فعالیت علمی درست و همچنین زیر ساختی برای تصمیم گیری های صحیح مدیریتی و سیاست گذاری پژوهشی و تحقیقاتی است. باتوجه به نوپا بودن موضوع پر اهمیت زخم در کشور، لزوم پرداختن به ثبت داده های مرتبط با زخم از اهمیت روزافزونی برخوردار است.

وی افزود: سیستم ثبت داده ها در آمریکا در حوزه زخم ، سیستم نسبتا جوانی بوده و سابقه ای در حدود ۱۴ سال دارد و هنوز هم در بسیاری از ابعاد رشد نیافته است و به همین دلیل کشور ما می تواند با ایجاد یک سیستم ثبت داده در حوزه زخم ، جزو پیشروان این عرصه در دنیا قرار بگیرد .

این عضو هیئت علمی خاطرنشان کرد : یکی از اصلی ترین شاخصه های ثبت داده های زخم در آمریکا از یک سو ایجاد ساختارهای توام با مشوق های مالی و از سوی دیگر ایجاد قوانین الزام آور بیمه ای برای پزشکان شاغل در این بخش از سلامت برای ثبت داده ها می باشد.

در انتها دکتر حسینیان با ارائه نمونه های مشخصی از فرایند ثبت داده در رجیستری زخم امریکا به تبیین چگونگی بومی سازی این دانش و پیاده کردن این الگو در کشور پرداخت و در انتها به سوالات حاضرین پاسخ داد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.