یکشنبه, 4 آبان , 1399 9 ربيع أول 1442 Sunday, 25 October , 2020 ساعت ×
افزایش آمار ازدواج سفید در تهران
۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
بازدید 6
1

یک آسیب شناس اجتماعی با تاکید بر اینکه آمار ازدواج سفید در تهران افزایش یافته است، گفت: مشکلات اقتصادی و گرانی مسکن یکی از مهم ترین دلایل افزایش آمار ازدواج سفید در تهران و کلانشهرها است. دکتر مجید ابهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: […]

پ
پ

یک آسیب شناس اجتماعی با تاکید بر اینکه آمار ازدواج سفید در تهران افزایش یافته است، گفت: مشکلات اقتصادی و گرانی مسکن یکی از مهم ترین دلایل افزایش آمار ازدواج سفید در تهران و کلانشهرها است.

دکتر مجید ابهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: ازدواج پیوند بین یک زن و مرد است که براساس آیین های دینی، فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود که متاسفانه امروزه براساس عوامل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شاهد افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج هستیم.

این متخصص علوم رفتاری یادآور شد: فاصله بین بلوغ تا ازدواج که در پسران بین ۲۰ تا ۲۵ سال و در دختران بین ۱۵ تا ۲۰ سال است، باعث شده که در این دوران دختران و پسران برای تخلیه انرژِی جنسی خود به روش های مختلف که یکی از آنها ازدواج سفید است، دست بزنند.

ابهری در مورد دیگر دلایل بروز ازدواج سفید افزود: از آنجا که به علت تورم، گرانی و کمبود شغل ازدواج بسیار دشوار شده است و از طرفی تهیه جهزیه برای دختران به یک مشکل اساسی برای خانواده ها تبدیل گردیده، باعث شده است که بخشی از مردان و زنان تن به ازدواج سفید بدهند.

وی ادامه داد:متاسفانه از آنجایی که در این گونه ازدواج هیچ گونه ثبت وعقدی صورت نمی گیرد اگر فرزندی در این رابطه به وجود بیاید نامشروع و قوانین از آن حمایت نمی کند و هیچ گونه مدارج هویتی نیز نخواهد داشت.

این آسیب شناس اجتماعی با بیان این مطلب که بیش از ۷۵ درصد از مردان متاهل تن به ازدواج سفید می دهند، در پایان گفت: اگر مشکلات اقتصادی کاهش یابد و بتوانیم بسیاری از نیازهای جوانان را تامین کنیم به طور حتم شاهد کاهش آمار ازدواج سفید در کشور خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.