جمعه, 2 آبان , 1399 7 ربيع أول 1442 Friday, 23 October , 2020 ساعت ×
تاثیر شبکه‌های مجازی بر مغز
۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
بازدید 10
3

در مطالعه اخیر، محققان مرکز مطالعات مغز دانشگاه یو سی ال ای با استفاده از یک اسکنر به عکس برداری از مغزهای ۳۲ نوجوانی که از شبکه های مجازی استفاده می کردند، پرداختند. به گزارش ایسنا؛ به نقل از CNN؛ تیم تحقیقاتی متوجه شد که نوجوانانی که از این نوع برنامه ها (شبکه های مجازی) […]

پ
پ

در مطالعه اخیر، محققان مرکز مطالعات مغز دانشگاه یو سی ال ای با استفاده از یک اسکنر به عکس برداری از مغزهای ۳۲ نوجوانی که از شبکه های مجازی استفاده می کردند، پرداختند.

به گزارش ایسنا؛ به نقل از CNN؛ تیم تحقیقاتی متوجه شد که نوجوانانی که از این نوع برنامه ها (شبکه های مجازی) استفاده کرده اند، قسمت های مشخص مغزشان به ویژه مرکز پاداش مغزتوسط تعداد «لایک» ها فعال شده است.

تیم تحقیقاتی دریافتند هنگامی که نوجوانان متوجه می شوند که عکس‌هایشان تعداد لایک های بیشتری دریافت کرده است، فعالیت عمیقی در قسمت پاداش مغزشان به نحو قابل توجی دیده می شود.

همچنین بیش از ۱۴۰ عکس به نوجوانان نشان داده شده که براین باور بودند که تعداد لایک های دریافتی ( درباره عکس ها) از دوستانشان است اما در حقیقت این کار به گروه تحقیقاتی واگذار شده بود.

در آخر اسکنرها نشان دادند که (ان ای سی) یکی از قسمت های پاداش مغز به طور مشخصی فعال شد وقتی که نوجوانان تعداد فراوانی لایک از عکس هایشان مشاهده کردند که سبب ترغیب آن ها برای استفاده بیشتر از شبکه های مجازی می شود.

منبع : خبرگزاری CNN

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.