جمعه, 9 آبان , 1399 14 ربيع أول 1442 Friday, 30 October , 2020 ساعت ×
راه اندازی واحد آمبولانس «مرکز دم» جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
بازدید 85
3

مدیر مرکز درمان در منزل دم از راه‌اندازی واحد آمبولانس مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل دم از ابتدای تابستان ۹۷خبر داد. دکتر مهران زالی در گفتگو با خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل دم به عنوان اولین مرکز ارائه دهنده خدمات […]

پ
پ

مدیر مرکز درمان در منزل دم از راه‌اندازی واحد آمبولانس مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل دم از ابتدای تابستان ۹۷خبر داد.

دکتر مهران زالی در گفتگو با خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل دم به عنوان اولین مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی درمانی در منزل، از سال ۱۳۷۷ در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز است، بیان کرد: به منظور تکمیل بسته خدمات درمانی مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل «دم» و رفاه حال بیماران، واحد آمبولانس این مرکز راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: مرکز «دم» وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، بیش از دو دهه به ارائه خدمات درمانی و مراقبتی در منزل در کلان شهر تهران، به صورت شبانه روزی در قالب یک بسته کامل خدمتی شامل کلیه خدمات پزشکی، پرستاری، توانبخشی و… مبادرت کرده است.

این دانش‌‌آموخته رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه ارائه خدمات درمانی در منزل به دلیل کارآمدی و اثربخشی بیشتر، در حال تبدیل شدن به یک الگوی موفق ارائه خدمت در جهان است، گفت: با وجود اینکه در کشورهای توسعه یافته، ارائه خدمات درمانی در منزل پیشرفت های چشم گیری داشته، به طوری که اغلب خدمات درمانی برای سالمندان و افرادی که قادر به حرکت نیستند در این کشورها از این طریق ارائه می شوند.

مدیر مرکز درمان در منزل دم ادامه داد: در کشورهای در حال توسعه ارائه خدمات درمانی در منزل، روشی نوین در ارائه خدمت به حساب می آید که لازم است سیاستگذاران و مدیران نظام سلامت به دلیل کاهش هزینه های نظام سلامت و افزایش بهره وری در ارائه خدمات به این مهم توجه کنند.

زالی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات درمانی در منزل دارای مزایای بسیاری برای بیماران و نظام سلامت است که شامل پیگیری و تکمیل دوره درمان، کاهش انتقال عفونت های بیمارستانی، کاهش هزینه های درمانی برای درمان خواه به دلیل حذف هزینه های هتلینگ بیمارستان ها، حذف همراهی و جابجایی بیمار و در نتیجه کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک شهری، احساس امنیت و رضایت مندی در بیمار و برخورداری از تغذیه مناسب در محیط منزل، درمان دقیق تر، رسیدگی بیشتر و کیفیت بهتر و مطلوب تر خدمات می شود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های اخیر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی واحد مراقبت در منزل در بیمارستان‌ها است، افزود: مرکز درمان دم به عنوان پیشگام در زمینه ارائه خدمات درمانی در منزل سابقه همکاری موفقی در راستای اجرای اولیه این طرح با بیمارستان های دکتر شریعتی و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) را در کارنامه خود داشته و اکنون با اضافه شدن واحد آمبولانس به بسته خدمتی این مرکز، امکان خدمت رسانی بهتر توسط مرکز درمان در منزل دم فراهم گشته است.

این دانش‌‌آموخته رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد برنامه توسعه ای مرکز دم تصریح کرد: راه اندازی شعبات وابسته به مرکز دم در شهر های کرج و قزوین یکی از فعالیت های مهم مرکز است چراکه به این وسیله می توانیم با انتقال تجربه ۲۰ ساله در ارائه خدمت به هموطنان عزیز در جهت ارتقاء سلامتی و رفاه جامعه که به عنوان رسالت جهاد دانشگاهی نیز به شمار می رود، قدمی هر چند کوچک برداریم.

وی اظهار کرد: ارائه خدمت آمبولانس توسط مرکز دم سیاستی توسعه ای است که در سایر شعبات استانی وابسته به مرکز دم نیز فعال خواهد شد.

مدیر مرکز درمان در منزل دم گفت: تا قبل از راه اندازی واحد آمبولانس، همکاران اپراتور مرکز، برای خانواده هایی که خواستار دریافت خدمت آمبولانس جهت انتقال بیمار خود به بیمارستان یا سایر مراکز درمانی بودند، ناچار به هماهنگی با سایر مراکز آمبولانس بودند که این موضوع خود ممکن بود مشکلاتی مانند تاخیر در ارائه خدمت، اضافه دریافتی بابت خدمات غیر ضروری و… نارضایتی را به همراه داشته باشد که با راه اندازی واحد آمبولانس توسط مرکز دم نه تنها بسیاری از این مشکلات برطرف شده بلکه باعث افزایش رضایت مندی دریافت کنندگان خدمات درمانی در منزل از مرکز دم شده است.

زالی یکی از اهداف اصلی فعالیت مرکز خدمات تخصصی درمان در منزل دم را تسهیل روند درمان و جلوگیری از بارمالی ناشی از بستری های طولانی مدت در بیمارستان ها و تکمیل پروسه درمان ومراقبت در منزل دانست و بیان کرد: با انتقال ایمن و صحیح  بیماران نه تنها می توانیم عوارض بیماری را برای بیمار کاهش دهیم بلکه می توانیم از بازگشت مجدد بیمار به بیمارستان و چرخه درمان جلوگیری کنیم.

این دانش‌‌آموخته رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: نظر به اینکه توصیه گیرندگان خدمات درمانی در منزل به دیگران، تنها ابزار معرفی این مرکز است به همین دلیل یکی دیگر از دستاوردهای راه اندازی واحد آمبولانس برای مرکز درمان در منزل دم، معرفی بیشتر و شناساندن مرکز از طریق تردد آمبولانس در سطح شهر است. بدین وسیله مرکز دم می تواند به طیف گسترده تری از جامعه خدمت رسانی کند.

وی در پایان تصریح کرد: مفتخریم به اینکه میزان رضایت دریافت کنندگان خدمات از مرکز درمان در منزل دم همواره بیش  از ۹۵درصد بوده است ومتقاضیان می توانند در صورت نیاز با شماره های۶۴۰۶۴، ۰۹۱۰۶۶۶۴۰۶۴، ۰۹۰۲۶۶۶۴۰۶۴ تماس بگیرند. امید است که با گسترش خدمات این مرکز بتوانیم هرچه بیشتر از نگرانی­های هموطنان عزیزمان کاسته و آرامش خاطر آنان را فراهم آوریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.