یکشنبه, 4 آبان , 1399 9 ربيع أول 1442 Sunday, 25 October , 2020 ساعت ×
حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان در جشنواره دانشجویی ابن‌سینا
۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
بازدید 7
0

دکتر فرزین حلب‌چی،‌ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در  چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان،‌ همه ساله جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را همزمان با روز دانشجو در آذرماه برگزار می‌کند. همچنین برگزاری سالیانه جشنواره دانشجویی ابن‌سینا مقارن با روز دانشجویی، ‌فرصت […]

پ
پ

دکتر فرزین حلب‌چی،‌ معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در  چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان،‌ همه ساله جشنواره دانشجویی ابن‌سینا را همزمان با روز دانشجو در آذرماه برگزار می‌کند. همچنین برگزاری سالیانه جشنواره دانشجویی ابن‌سینا مقارن با روز دانشجویی، ‌فرصت مغتنمی است تا از دانشجویان این دانشگاه که به حق نه تنها از سرمایه‌های بی نظیر این مرز و بوم هستند بلکه در عرصه‌های مختلف علمی، ‌اخلاقی،‌ فرهنگی و اجتماعی پیشرو و صاحب اثر هستند، تقدیر به عمل آید.

وی ادامه داد: این جشنواره صرفا برای دانشجویان ایرانی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزارشد  و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ توانستند با توجه به اهداف و محورهای جشنواره در آن شرکت کنند.

حلب‌چی یادآور شد: این جشنواره با ۳ دوره برگزاری موفق و متداوم توانسته است جایگاه خود را در بین دانش‌پژوهان و صاحب‌نظران جامعه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تثبیت کند.

وی با اشاره به اینکه امسال در مجموع ما ۴۸ برگزیده در این جشنواره به عنوان فرد برتر انتخاب شدند، گفت: فراخوان اولیه برای شرکت کنندگان چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا در اردیبهشت ماه، ‌ثبت نام و ارسال مدارک از اول شهریور تا ۱۵ مهرماه و فرآیند داوری تا ۲۵ آبان امسال ادامه پیدا کرد.

حلب‌چی در ادامه افزود: امسال در چهارمین جشنواره نیز،‌ شاهد استقبال گرم و پرشور دانشجویان و ایجاد رقابتی سالم و تنگاتنگ در هشت بخش مختلف این جشنواره بودیم و توانمندی‌ها و قابلیت های شرکت کنندگان این رقابت به قدری چشمگیر و ارزنده بود که گزینش برگزیدگان نهایی را بسیار دشوار می‌کرد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران محورهای این جشنواره را شامل مباحث آموزشی، پژوهشی، کیفیت سلامت دانست و افزود: بیشترین شرکت کنندگان از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و بیشترین مشارکت را ما از دانشجویان دانشگاه  فناوری نوین داشتیم. همچنین در مقطع دکترای تخصصی و دکترای عمومی بیشترین شرکت کنندگان در این جشنواره بودند.

وی در مورد ملاک گزینش شرکت کنندگان در چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا گفت: آنچه که در این جشنواره ملاک گزینش برگزیدگان قرارمی‌گیرد یکی ارزیابی کمی و کیفی کارنامه فعالیت‌ها و مستندات ثبت شده داوطلبین در سامانه جشنواره و دیگری این است که افرادی که در جشنواره معرفی می‌شوند از نظر کمیته‌های داوری برگزیده بخش مربوطه هستند و رتبه‌بندی در مورد آن‌ها انجام نمی‌شود، بنابراین ترتیب اعلام اسامی صرفا براساس حروف الفبا خواهد بود.

حلب‌چی اظهار کرد: افزایش مشارکت دانشجویان در جشنواره با کمک اطلاع‌رسانی از طریق تریبون‌های دانشجویی، درون‌سپاری کامل، طراحی و اجرای برنامه به دانشجویان توانمند دانشگاه و نیز تسهیل فرآیند واگذاری گرنت‌های جشنواره که عملا از آن‌ها استفاده نکردند و امسال قرار است که کمی این فرآیند را تسهیل شود، از جمله تفاوت‌های این دوره از جشنواره دانشجویی ابن‌سینا نسبت به سه دوره قبل است.

وی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره و کمیته‌های تخصصی داوری آن بود که نهایت دقت و عدالت در فرآیند بررسی کارنامه‌ها و مستندات بارگزاری شده در سامانه جشنواره به عمل آید.

در پایان این جشنواره به دانشجویان برتر درعرصه‌های مختلف علمی، ‌اخلاقی،‌ فرهنگی و اجتماعی پیشرو و صاحب اثر بودند، تقدیر وهمچنین در حاشیه جشنواره نیز نمایشگاهی از توانمندی‌های کانون‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌ها و نشریات دانشجویی برپا شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.