شنبه, 15 آذر , 1399 20 ربيع ثاني 1442 Saturday, 5 December , 2020 ساعت ×
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۳۲
بازدید 73
3

با همت معاونت فرهنگی واحد و در راستای گسترش مشارکت دانشجویان دانشگاه در فعالیتهای فرهنگی، اولین نشست صمیمی با حضور جمعی از دانشجویان فعال و دبیران کانون های دانشجویی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار گردید. در ابتدای این دیدار دکتر طبایی به اهمیت حوزه فرهنگی در جهاد […]

پ
پ

با همت معاونت فرهنگی واحد و در راستای گسترش مشارکت دانشجویان دانشگاه در فعالیتهای فرهنگی، اولین نشست صمیمی با حضور جمعی از دانشجویان فعال و دبیران کانون های دانشجویی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار گردید.
در ابتدای این دیدار دکتر طبایی به اهمیت حوزه فرهنگی در جهاد دانشگاهی اشاره کرده وگفتند : سیاست اول ما در حوزه فرهنگی دانشجو محوری است.

در ادامه این نشست دانشجویان فعال به بیان دیدگاه های خود پرداختند. اهم موضوعات مورد اشاره توسط آنان به شرح ذیل می باشد:
– مسئولیت و اختیارات متناسب به دانشجویان برای انجام کارها
– برگزاری برنامه های جذاب و با تنوع بالا برای جذب دانشجویان بیشتر به کارهای فرهنگی
– معرفی بیشتر جهاد دانشگاهی به دانشجویان
– اختصاص بودجه مناسب برای فعالیتهای فرهنگی خاص
– اختصاص فضای فیزیکی مناسب به دانشجویان برای جلسات
– برنامه ریزی دراز مدت برای فعالیت ها
– هماهنگی برنامه های فرهنگی جهاد با برنامه های آموزشی دانشگاه
– اهمیت دادن به برنامه های کوچک در کنار برنامه های بزرگ
– تقویت رابطه بین جهاد و دانشجویان
پس از ارائه نظرات توسط دانشجویان، دکتر طبایی با مهم دانستن نکات بیان شده و تشکر از خلاقیت و دقت نظر آنان ضمن تاکید مجدد بر دانشگاهی بودن و دانشجو محور بودن جهاد بر رفع موانع فعالیتهای دانشجویان تاکید کردند و یادآور شدند: برنامه های فرهنگی جهاد بایستی پرورش دهنده دانشجو ، خلاقانه ، موثر و فاخر در سطح دانشگاه و در راستای نیازها و علایق دانشجوها باشند. همچنین ایشان با تاکید بر لزوم تامین مالی برنامه ها ، برنامه را مقدم بر بودجه دانسته و بیان کردند دانشجویان همکار با جهاد بایستی از انجام کارهای پراکنده و بی نتیجه احتراز کنند. ایشان از دانشجویان خواستند در کنار فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی ، در خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» مشارکت کنند چرا که خاستگاه این خبرگزاری از واحد علوم پزشکی تهران بوده و در دوره جدید بایستی فعال تر از گذشته باشد.
در ادامه مراسم دکتر میرمحمدی معاون محترم فرهنگی واحد بیان کردند: این جلسه اولین جلسه هم اندیشی با دانشجویان در دوره جدید است و ان شاء الله آخرین هم نخواهد بود و بصورت مستمر ادامه خواهد داشت. ایشان دکتر طبایی را از پیشگامان حوزه فرهنگی واحد دانسته و گفتند ورود دکتر طبایی به جهاد از حوزه فرهنگی بوده است و این موضوع به همراه اشراف ایشان به این حوزه باعث رشد و پیشرفت سریعتر حوزه فرهنگی خواهد شد. همچنین ایشان بیان نمودند جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی آماده همکاری با طیف های مختلف دانشجویان می باشد.
این نشست با اهدای هدایایی به دانشجویان فعال فرهنگی و انداختن عکس یادگاری به اتمام رسید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.