دوشنبه, 5 آبان , 1399 10 ربيع أول 1442 Monday, 26 October , 2020 ساعت ×
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۰۲
بازدید 11
2

مراسم تودیع و معارفه ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با حضور معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی کل کشور ،مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، رییس سازمان جوانان هلال احمر ، رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی و ….برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران،رئیس جدید جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با […]

پ
پ

مراسم تودیع و معارفه ریاست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با حضور معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی کل کشور ،مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، رییس سازمان جوانان هلال احمر ، رییس پژوهشکده سرطان سینه جهاد دانشگاهی و ….برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران،رئیس جدید جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با حضور معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی کل کشور معرفی شد.پس از اتمام دوره دوم ریاست دکتر حسین بختو بر جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران دکتر سید مهدی طبایی به عنوان ریاست جدید این واحد معرفی شد.

در ابتدای مراسم تودیع و معارفه که با قرائت فاتحه به روح جهادگر درگذشته دکتر امیر معتمدی آغاز شد دکتر حسام الدین علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت به بیان ویژگی‌های مدیریتی و رفتاری رئیس سابق این نهاد پرداخت و اظهار کرد: جضور دکتر بختو معجزه‌ای بود که خداوند در دوران دولت قبلی به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ارزانی داشت.

وی افزود: جهاد دانشگاهی یک شجره طیبه بوده و پس از پیروزی انقلاب نقش به سزایی‌ در راه‌اندازی و مدیریت دانشگاه‌های کشور داشته است ودر این راستا جهاد علوم پزشکی تهران بزرگواران و عزیزانی را به خود دیده که این مسیر را با درخشش و موفقیت طی کرده اند.دکتر علامه ادامه داد: دکتر بختو شخصی مدبر، باسواد و اصیل است. وقتی ایشان به جهاد علوم پزشکی تهران آمدند بنا براین بود که تغییرات گسترده‌ای در جهاد به وجود ‌آید اما ایشان در حفظ ساختار جهاد دانشگاهی در آن دوران بیشترین تلاش را انجام دادند و مسیر مدیران پیشین را علی رغم تمامی فشارها ادامه داده و توسعه تدریجی را به ویژه در حوزه پژوهشی به وجود آوردند.وقتی دولت تغییر کرد تمامی اعضای جهاد علوم پزشکی تهران خواستار تمدید مدیریت ایشان شدند و خوشبختانه این اتفاق افتاد زیرا اخلاق و انسانیت ایشان مثال زدنی بود و امیدواریم ایشان در طی مراحل دیگر زندگی موفق باشند.

وی در ادامه با اشاره به توانمندیها، ویژگیهای اخلاقی و سوابق علمی دکتر طبایی اظهار کرد: یکی از ویژگی مثبت دکتر طبایی خلاقیت و روحیات جهادی ایشان است و با تلاش ایشان در دوران مدیریت دکتر بختو مرکز جامع ترمیم زخم ( درمانگاه زخم )راه‌اندازی شد.دکتر علامه افزود: امید است که روح لطیف دکتر طبایی با بدنه انسانی جهاد مواجه باشد و روح جدی و منظم او نیز بر کار در مجموعه حاکم شود و باعث توسعه بیشتر در مجموعه جهاد گردد.

در این برنامه همچنین دکتر امین اسماعیلی معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی کل کشور با تأکید بر مادر بودن جهاد علوم پزشکی تهران اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مادران فداکاری، ایثار، خلاقیت و زایندگی است.وی از پژوهشکده بهداشت به عنوان یکی از زایندگی‌های جهاد علوم پزشکی یاد کرد و گفت پژوهشکده سرطان پستان نیز دیگر زایش این نهاد است.وی ادامه داد: کسانی که دچار زایش می‌شوند یکسری مشکلات بر سر راه آنها به وجود می‌آید چون بخشی از وجود خود را از دست می‌دهند که باید از این مشکلات با اتخاذ تدابیری کاسته و زخم‌ها را ترمیم کرد.

دکتر امین اسماعیلی تأکید کرد: این ویژگی‌ها هنوز می‌توانند برای جهاد مفید باشند و امید‌واریم که این رویه همچنان ادامه داشته باشد.وی با اشاره به دوره‌های مدیریتی گذشته بر جهاد علوم پزشکی تهران عنوان کرد: در هرکدام از این دوره‌ها تحولات مثبتی در جهاد علوم پزشکی رخ داده است.معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: زمانی که دکتربختو آمد فضای خاصی بر جهاد حاکم بود انتظار می‌رفت دکتر بختو آمده تا جهاد را شخم بزند اما دیدیم که این بزرگوار دارای خصایص و فضیلت‌های اخلاقی بسیار بود و می فهمید کجا آمده و چگونه باید برخورد کند. این برخورد او با دو ویژگی مروت و مدارا همراه بود.

وی یادآور شد: ایشان جزو معدود مدیران موفقی بود که ازخارج مجموعه جهاد آمد و به این نهاد پیوست.دکتر امین اسماعیلی خاطر نشان کرد: مدیریت‌ها باید بگردند اگر اینگونه نباشد یکسری مشکلات پیش می‌آید، باید به استعداد‌ها فرصت داد تا ایده‌های خود را به فعل برسانند.وی تأکید کرد: کار در ساختارهای علمی کار فردی نبوده و گروهی است. این ویژگی بسیار ممتاز جهاد است که امیداورم در دوره جدید این امر در‌علوم پزشکی تهران بیشتر رخ دهد.این مدیر جهاد دانشگاهی اظهار کرد: باید از دکتر بختو تشکر کرد که زحمات بسیاری کشیدند و در آن دوران بسیار سخت حق کسانی را که زحمت کشیده بودند ادا کردند.
در ادامه دکتر حسین بختو رئیس سابق جهاد علوم پزشکی تهران با تقدیر از مجموعه جهاد دانشگاهی عنوان کرد: من پیش از اینکه وارد جهاد شوم این نهاد را نمی شناختم و با کارها و فعالیت‌های آن آشنا نبودم، خدا را شاکرم زمانی که به این جا آمدم یک گروه و همکارانی بودند که در این زمینه کمک کردند تا امانتی را که به دست من سپرده شده بود حفظ کنم و به عنوان یکی از حلقه‌های مدیریتی جهاد دانشگاهی تهران باقی بمانم، امیدوام این حلقه آنقدر استحکام داشته باشد که بتواندپیشکسوتان و نسل جدید را به هم پیوند بزند.وی ادامه داد:
زمانی که من به علوم پزشکی تهران آمدم شرایط خاصی حاکم بود لذا سعی کردم در مدیریت واحد به نحو احسن از خرد جمعی استفاده کرده و تا آنجا که بتوانم کارها و پروژه های جدید را به پیش ببرم.

وی ضمن ابراز خوشحالی از حضور دکتر طبایی به عنوان ریاست جدید مجموعه جهاد علوم پزشکی تهران عنوان کرد:یکی از نکات مثبتی که من به آن افتخار می‌کنم این است که در جهاد علوم پزشکی تهران دوستان خوبی پیدا کردم. تجربه بسیار خوبی بود و انشاءالله خداوند از ما راضی باشد.
پس از دکتر بختو نوبت به دکتر سید مهدی طبایی رئیس جدید جهاد علوم پزشکی تهران رسید تا به تبیین استراتژی‌ها و برنامه‌های مدیریتی خود بر این مجموعه بپردازد.
وی تصریح کرد:نقطه‌ای که امروز جهاد دانشگاهی بر آن ایستاده مرهون تلاش بی بدیل هزاران نفر از فرهیختگان عرصه پژوهش و آموزش است؛ اینک با همت و تلاش جهادگران علوم پزشکی طرحی نو درمی‌اندازیم و ضمن پاسداشت تلاش گذشتگان نگاهی بلند‌مدت و پایدار به جایگاه جهاد دانشگاهی خواهیم داشت.

دکتر طبایی ضمن تقدیر از دکتر بختو گفت: هرچند در سالهای گذشته این واحد آماج طوفان‌های بسیار سهمگینی بوده اما همچنان استوار و سربلند به افق‌های پیش رو نظر دوخته است.وی تأکید کرد: نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه ما است. این یک شعار نیست، واقعیت است و به مدد ایستادگی همه نیروها، جهاد توانسته از پس طوفان‌ها سربلند بیرون آید.رئیس جدید جهادعلوم پزشکی تهران یادآور شد: حفظ و ارتقای نیروی انسانی کارآمد وظیفه ما بوده و بهبود سیستم پاداش و پرداخت نیز جزء برنامه‌های ما درآینده است.

وی خاطر نشان کرد: افزایش فعالیت‌های دانشجویی و دانشجو محوری نیز از دیگر برنامه‌های ما در جهاد علوم پزشکی تهران خواهد بود و انشاءالله حلقه اتصالی برای حضور افراد خلاق ، خوشفکر و جهادی در این مجموعه خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.