چهارشنبه, 30 مهر , 1399 5 ربيع أول 1442 Wednesday, 21 October , 2020 ساعت ×
پ
پ

مرکز آلرژی

کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران تنها مراکز جامع درمانی بیماری های آلرژیک در کشورمی باشد .
یکی از مهمترین اهداف تاسیس کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را می توان ارائه بروزترین خدمات درمانی در راستای زندگی بهتر مبتلایان به بیماری های آلرژیک دانست.
در حال حاضر بیماری های آلرژیک در نتیجه افزایش مدرنیته و نیز عدم کنترل مناسب آلاینده های صنعتی و غیر صنعتی به عنوان یکی از بیماری های شایع و مزمن کودکان و بزرگسالان خصوصاً در شهر های بزرگ تبدیل شده است.

راه اندازی سایت کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران  را مشاهده کنید

به گفته کارشناسان هم‌اکنون ۲۰ درصد مردم کشور از آلرژی فصلی رنج می‌برند، همچنین آمارها نشان می‌دهد که از هر ۱۰فرد مبتلا به آسم ۸ نفر مبتلا به آلرژی فصلی هستند. بروز حالت آلرژیک در درازمدت احتمال ابتلا به آسم را تا ۴ برابر افزایش می‌دهد.
متاسفانه درصد قابل توجهی از مردم مبتلا به آلرژی هستند و بسیاری از بیماری خود مطلع نیستند
این نوع بیماری ها کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و با توجه به مزمن بودنشان، هزینه کلانی را بر بیماران تحمیل می کند. بر این اساس آموزش، پیشگیری و درمان بیماری های آلرژیک در کشور ما، خصوصا کلان شهر ها بسیار مهم است.
ناکافی بودن مراکز تخصصی در حوزه درمان بیماران مبتلا به آسم و آلرژی در کشور
متاسفانه در کشور ما تنها چند مرکز انگشت شمار به صورت تخصصی در حوزه درمان بیماران آسم و آلرژی فعالیت می کنند و اغلب درمان های تجاری برای این دسته از بیماران در نظر گرفته می شود که این امر منجر به سردرگمی بیماران و رها کردن درمان در نیمه راه می شود. لذا جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۸۹ در صدد بر آمد تا تا با همکاری مرکز آسم و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران کلینیکی فوق تخصصی افتتاح کند تا بتواند پاسخگوی این بیماران باشد و خدمات تخصصی مورد نیاز را به آنها ارائه دهد.
کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران افتخار دارد با بهره گیری از پزشکان فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی و در پیش گرفتن یک رویکرد علمی به این بیماری ها و درمان صحیح و مطابق با اندیکاسیون های مندرج در منابع معتبر علمی و پرهیز از درمان های تجاری و عرفی، زمینه را برای « کمک به بیماران آلرژیک برای زندگی بهتر » تامین نماید.

درمان در منزلیکی از مقالات برتر را مشاهده کنید

در این کلینیک بیماران مبتلا به آسم، رینیت آلرژیک، سرفه مزمن، سینوزیت، اگزما، کهیر و آنژیوادم و یا مبتلایان به بیماری های نقص ایمنی توسط پزشکان فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی ویزیت می شوند و در صورت نیاز تست های تشخیصی شامل: اسپرومتری و تست پوستی prick پس از ویزیت انجام می شود.
همچنین در این کلینیک ایمونوتراپی (واکسیناسیون)بیماران آلرژیک مطابق با آخرین روش های علمی و بر اساس نوع بیماری آنها انجام می شود و امکان درمان با IVIG برای بیماران نقص ایمنی نیز فراهم است.
نگاهی برخدمات کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران;
الف. انجام بررسی و معاینات بالینی و آزمایشگاهی مورد لزوم برای تشخیص و درمان انواع بیماریهای آلرژیک مانند:
* آزمایشهای خراش جلدی (skin prick test) و نیز skin patch test برای آلرژیهای مختلف
* تست تنفسی (spirometry) برای بیماران مبتلا به مشکلات تنفسی آلرژیک مانند آسم
* انجام آزمایشهای بررسی های بالینی و آزمایشگاهی مورد لزوم برای تشخیص و درمان انواع بیماریهای نقص ایمنی مانند تستهای جلدی با dt .ppd و کاندیدا
ب. ایمونوتراپی:
* تقویت سیستم ایمنی در بیماران دارای نقص ایمنی با استفاده از ایمنوگلوبولین انسانی (ivig)
* حساسیت زدایی در بیماران آلرژیک خاص با استفاده از واکسن های خاص ضد آلرژی با توجه به جدیدترین منابع و مستندات علمی
ج- فارماکوتراپی:
ترجیحاً استفاده از فراورده های طبیعی &ndash گیاهی و سپس استفاده از داروهای متعارف در درمان عوارض آلرژی و ناهنجاریهای ایمونولوژیک
د- خدمات مشاوره ای:
جهت تشخیص بیماران مشکوک به نقص ایمنی و یا آلرژی ارجاعی از سوی سایر مراکز درمانی کشور
هـ خدمات آموزشی:
از آنجا که آموزش و شناخت بیماریهای آلرژیک و راههای پیشگیری از آنها نقش بسزایی در کنترل و درمان دارد لذا کاربرد روشهای مناسب و صرف وقت در آگاهی بخشیدن به بیماران مفید بوده و درمان ایشان را سهل تر می سازد که این امر توسط پرسنل فنی انجام پذیر خواهد بود.
تعداد مراجعین ازتاریخ تاسیس تا پایان خرداد ۱۳۹۶ حدود ۲۵۰۰۰ پرونده می باشد .
متراژ کلینیک ۱۳۰ متر می باشد .
نحوه پذیرش:
تلفن: ۶۶۹۵۳۳۰۹- ۶۶۴۶۵۷۴۱ – ۶۶۴۹۳۰۵۰ – ۶۶۴۸۰۹۹۰ – ۰۲۱
سایت: www.allergyclinic.ir

درمانگاه زخم جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران را مشاهده کنید

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.