تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : administrator
حوزه : اخبار تصویری, روابط عمومی/دفترخبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران, معاونت فرهنگی
شماره : 6429
تاریخ : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۷ :: ۱۶:۱۵
نباید تنها به دنبال تربیت نیرو‌های متخصص باشیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نباید صرفا به دنبال تربیت نیرو‌های متخصص باشیم، بلکه تربیت معلم و گزینش درست نیز اهمیتی بسیار دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاه یعلوم پزشکی تهران؛ دکتر محمدباقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در بیستمین جشنواره ابن سینا که امروز در تالار ابن سینا دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: آموزش عالی در کشور ما سابقه‌ای طولانی دارد، نهاد‌های آموزشی به‌خصوص آموزش پزشکی از نقاط روشن تاریخ آموزش عالی در کشور ما محسوب می‌شود، مانند دانشگاه جندی شاپور که حکم‌های بزرگی در تاریخ پزشکی ما تربیت کرد، حتی از زمانی که پزشکی مدرن وارد کشور شد نیز در دانشگاه دارالفنون فعال بودند تا زمانی که همان تیم و مجموعه به دانشگاه تهران انتقال پیدا کردند و پس از طی سالیان دراز شکل امروزی دانشکده‌ علوم پزشکی تهران را به خود گرفت. وی ادامه داد: این دانشگاه که یکی از مهم‌ترین نهاد‌های پزشکی حال حاضر کشور است تعداد زیادی از استعداد‌های کشور را در خود جا داده که امیدواریم به خوبی آن‌ها را تربیت کند.

حدود ۹۰ مراکز غیردولتی آموزش پزشکی داریم

لاریجانی یادآور شد: بعد از انقلاب اسلامی رشد نسبتا تندی در همه زمینه‌های پزشکی داشتیم به طوری که تعداد پزشکان عمومی ۷ برابر و پزشکان تخصصی محدود ۷۰ برابر شد، در حال حاضر حدود ۶۶ دانشکده برای تدریس علوم پزشکی داریم تعداد مراکز تدریس در زمینه phd حدود ۲۶ برابر شده و تعداد و حدود ۹۰ مراکز غیردولتی آموزش پزشکی داریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶۰ هزار دانشجو در حوزه‌های پزشکی در کشور وجود دارد، در پایان خاطرنشان کرد: توسعه سلامت نه تنها در کشور ما بلکه در همه جهان نیازمند آموزش و تامین نیرو‌های سلامت است نباید صرفا به دنبال تربیت نیرو‌های متخصص باشیم، بلکه تربیت معلم و گزینش درست نیز اهمیتی بسیار دارد.

© 2020 تمام حقوق این سایت برای جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران | jdtums.ir محفوظ می باشد.