تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : administrator
حوزه : اخبار تصویری, روابط عمومی/دفترخبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران
شماره : 6131
تاریخ : ۲۸ مهر, ۱۳۹۷ :: ۱۳:۲۸
سخنران برتر سومین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت

دکتر محمد پزشکی مدرس در سومین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت که در تاریخ 4 تا 6 مهر ماه سال جاری برگزار شد به عنوان سخنران برتر این کنگره انتخاب شدند. آنچه می خوانید متن گفتگو با دکتر محمد پزشکی مدرس سخنران برتر سومین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت می باشد. 

  1. لطفا خود را به طور کامل معرفی کنید؟
محمد پزشکی مدرس هستم از مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران و در  زمینه بایوپلیمر ها و مهندسی بافت در حال فعالیت می باشم.
  1. به عنوان سخنران برتر نظر خود را در مورد این کنگره بیان نمایید؟
از برگزار کنندگان این کنگره بسیار ممنونم. کنگره می تواند محیط مناسبی برای تبادل اطلاعات و شناخت افراد فعال در موضوع تخصصی از یکدیگر باشد و زمینه را برای تشکیل تیم های علمی و تحقیقاتی فراهم کند.
  1. در مورد سخنرانی خود بفرمایید که مربوط به کدام حوزه می شود و در مورد مطالبی که ارائه داده اید به طور کامل توضیح بفرمایید
موضوع سخنرانی استفاده از نانوالیاف برای کاربرد های پزشکی و به خصوص ترمیم جراحات پوست بود. نانوالیاف یکی از زمینه های بسیار جذاب و پر کاربرد در موضوعات پزشکی است و می تواند در ترمیم انواع مشکلات پوستی استفاده شود. تیم تحقیقاتی ما در حال مطالعه در زمینه کاربرد های نانوالیاف با ساختار ها، بایوپلیمر ها و بارگذاری دارو های مختلف است که می تواند هم به عنوان یک داربست برای باز سازی لایه درم پوست (پوست مصنوعی) و هم به عنوان یک زخم پوش برای قرار دادن بر روی جراحات (نمونه های حاوی دارو برای استفاده بدون تعویض در زخم های عفونی) و ایجاد شرایط مناسب ترمیم مورد استفاده قرار بگیرد.
  1. از نظر شما موضوعاتی که لازم است در بحث زخم مطرح شود و کمبود آن را در این کنگره حس کردید، چه می باشد؟
با توجه به اهمیت پانسمان های نوین در درمان زخم و توجه روز افزون به بحث اقتصاد دانش بنیان پیشنهاد می کنم در خصوص آزمونها لازم و نحوه دریافت مجوز ها برای نتایج و محصولات طرح های تحقیقاتی نیز در کنگره بخش ویژه ای در نظر گرفته شود و  از نمایندگان سازمان غذا و دارو و همچنین اداره تجهیزات پزشکی دعوت صورت گیرد تا در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گیرد.   از شما متشکرم

© 2019 تمام حقوق این سایت برای جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران – jdtums.ir محفوظ می باشد.