تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : administrator
حوزه : روابط عمومی/دفترخبرگزاری ایسنا علوم پزشکی تهران
شماره : 5097
تاریخ : ۱۸ آذر, ۱۳۹۶ :: ۱۰:۲۰
جشنواره دانشجویی ابن‌سینا،‌ یکی از سنت‌های حسنۀ دانشگاه است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه جشنواره دانشجویی ابن‌سینا،‌ یکی از سنت‌های حسنه دانشگاه است،‌ گفت: امسال چهارمین دوره برگزاری این جشنواره است که در آن از دانشجویان برتر دانشگاه در عرصه‌های آموزش،‌ پژوهش، قرآن و عترت، ورزش، هنری و ادبی، ‌اجتماعی و تعهد حرفه‌ای تقدیر به عمل می‌آید.

به گزارش خبرنگار ایسنا از دفتر دانشگاه علوم پزشکی تهران، عباسعلی کریمی در چهارمین جشنواره دانشجویی ابن‌سینا که با شعار «دانشجو، نشاط، تعالی و آرمانگرایی» امروز در تالار ابن‌سینا دانشکده پزشکی برگزار شد،‌ گفت: با توجه به اینکه امسال چهارمین باری است که این جشنواره دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود،‌ در گذر زمان و در سال‌های آینده این جشنواره پرشور و نشاط می‌تواند به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران کمک کند تا در محیطی مناسب با رسالت‌های اجتماعی خود بیش از پیش آشنا شوند.

وی یادآور شد: در نهایت دانشجویانی که در آینده از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند با انگیزه و توانمندی‌های دوچندان جهت خدمت به میهن اسلامی آماده ورود به عرصه جامعه شوند.

کریمی در ادامه، روز دانشجو را به دانشجویان تبریک گفت و افزود: ۱۶ آذرماه یادآور واقعه‌ای است که ۶۴ سال پیش، حدود چهارماه پس از سقوط دولت ملی دکتر محمد مصدق به دنبال کودتای بیست وهشت مرداد روی داد. در آن روز سه دانشجو به نام‌های مصطفی بزرگ‌نیا،‌ احمد قندچی و مهدی شریعت رضوی در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند. از آن پس شانزدهم آذر نماد مبارزات دانشجویی، حضور فعالانه و آگاهانه دانشجویان در عرصه سیاسی کشور شد.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران – jdtums.ir محفوظ می باشد.