تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : administrator
حوزه : ویژه
شماره : 3900
تاریخ : ۲۱ آذر, ۱۳۹۶ :: ۱۲:۴۲
افتتاح 53 پروژه اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست منطقه 11

53 پروژه اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست منطقه 11 در بوستان شهید حججی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایسنا از دفتر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران؛ محمدعلی نجفی، شهردار تهران در این بازدید خاطرنشان کرد: تاکید بر توجه به مسائل اجتماعی، فرهنگی و روابط انسانی در شهر به معنی فراموش کردن پروژه‌های شهری نیست. پارکی که در منطقه ای ساخته می‌شود هم در طراوت موثر است و کاستن آلودگی و‌ یک عملکرد چندگانه از خودش به جا می‌گذارد.

توقف پروژه‌های عمرانی، شایعه است

نجفی با گفتن از اینکه شایعاتی که شنیده می‌شود مبنی بر توقف پروژه‌های عمرانی درست نیست، افزود: ما باید به عنوان مدیران شهری، گوشمان باید بدهکار این شایعات باشد. وی با اشاره به اینکه سیاست شورا و شهرداری حمایت و تقویت شورایاری‌ها است، تاکید کرد: هم بنده و هم اعضای شورای شهر بر محله محوری تاکید داریم و‌ این موضوع یکی از اصول برنامه‌ریزی شهری است. شهردار تهران داشتن یک برنامه جداگانه در چهارچوب برنامه شهرداری برای توسعه محلات شهر تهران را یکی از نوآوری‌های شهرداری در پنج‌ساله سوم دانست و تصریح کرد: شهر و‌ شهرداری متعلق به شهروندان است. در دل خانواده‌ها ما دانش‌آموزانی داریم که به بحث تفکیک زباله توجه می‌کنند. شهرداری به نیابت از شهروندان عهده‌دار مسئولیت شهر باید باشد.

ارزش پروژه های افتتاح شده معادل 700 میلیارد تومان است

نصراله آبادیان، شهردار منطقه 11 در آیین افتتاح پروژه های منطقه 11 با بیان این مطلب که ارزش پروژه های افتتاح شده معادل 700 میلیارد تومان است و افزود: 53 پروژه با موضوعات نگهداری بافت تاریخی حصار ناصری، ساخت باغ و بوستان، ساخت مسجد، میدان میوه و تره بار، بازسازی و بهسازی میادین و معابر و جداره ها، اجرای طرح های شهری در زمینه بهبود تجهیزات خدمات شهری و محیط زیست، خدمات عمومی به شهروندان در حوزه اجتماعی و فرهنگی، ارتقای وضعیت حمل و نقل و ترافیکی با هدف دسترسی شهروندان به امکانات عمومی، ساخت پارکینگ و ایجاد دسترسی های محلی و بزرگراهی در مرکز پایتخت از جمله اقداماتی است که در منطقه 11 به پایان رسیده است. وی ادامه داد: بوستان 7 هکتاری شهید محسن حججی ، باغ 2 هکتاری دامپزشکی، نوسازی مسجد پنبه چی و رضوی، احداث بازار میوه و تره بار قلمستان، تملک املاک معارض خط 7 مترو، باززنده سازی پیرامون میدان تاریخی راه آهن، پارکینگ طبقاتی در خیابان های 12 فروردین و جامی، نور پردازی خانه تاریخی تیمور تاش، بازسازی و بهسازی میدان رازی، کند رو بزرگراه نواب جنوب به شمال، احداث مجتمع توانمند سازی بهاران، راه اندازی فروشگاه آنلاین «دست آفرین ایران» و مشارکت در احداث مدرسه ایرانمهر از مهم ترین پروژه های این منطقه هستند. آبادیان در پایان اظهار کرد: محله های منطقه 11 که در محدوده حصار ناصری واقع شده اند و وجود ابنیه فاخری که بیانگر آداب و رسوم، سبک زندگی، معماری، فرهنگ و هنر پایتخت ایران در بیش از یکصد سال گذشته است؛ مسئولیت مدیریت شهری را در این بخش شهر مضاعف کرده است.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران – jdtums.ir محفوظ می باشد.